UKR
Неділя 14 Серпня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинЗатвердження державного прапора України


28.01.2022

«Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3» - таку постанову затвердила Верховна Рада 28 січня 1992 року, зробивши стяг, що прославляв нашу націю багато століть - офіційною державною символікою.

Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами. Український прапор - це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.

Наш стяг, під яким ми єднаємось, заради якого виборюємо свободу, яким вітаємо один одного в моменти радості й до якого горнемось в миті відчаю, виражає єдність всіх українців та уособлює силу нашої нації. Він оповитий духом народу, його знаменним минулим, славним теперішнім та видатним майбутнім.

Ставлячись до національного стягу з повагою ми шануємо наших предків, які захищали своє право проживати на нашій землі та пишаємось нашими сучасниками, які відважно боронять нашу землю на сході та по всій країні. Ми навчаємо молодь любити і шанувати державні символи, закладаючи фундамент державності та патріотизму в країні майбутнього.

В цей видатний день бажаємо всім нам миру, гармонії та стабільності. Адже маємо достатньо віри, сили, натхнення та енергії для розбудови вільної та сильної країни нашої мрії.