UKR
Субота 10 Червня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинЗатвердження Державного Герба України


18.02.2022

Магічний знак свого роду, оберіг, що є символом тривалості і спадкоємності традицій нашої території - Україна відзначає День Державного Герба

Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, ним прикрашали нагороди та листівки Української повстанської армії, лацкани піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х.

19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила Малий герб України, визначивши його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті - національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

Варто пам’ятати:
• Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів - правителів Русі.
• У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
• У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як "націоналістичний знак". Використання Тризубу в СРСР заборонялося, "винуватців" жорстко карали.
• Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як маркера української ідентичності.
• Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.
• Для українців у всьому світі Тризуб символізує зв’язок із Батьківщиною.

Шануймо наші державні символи! Адже за ними стоять мільйони людей, що віддали своє життя, здоровʼя та свободу, аби ми могли єднатися та славити наші державні символи світом.