UKR
Середа 27 Вересня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА


23.01.2017

При виконавчому комітеті міської ради діє міська координаційна рада з питань розвитку Українського козацтва, до складу, якої входить 14 чоловік. 19 січня відбулось чергове засідання міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва (взяло участь 8 чол.). Засідання провів голова міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Володимир Федченко, який підвів підсумки роботи міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва в 2017 році.
В.Федченко в звіті акцентував увагу на деяких фактах, які сприяють виконанню міської Програми розвитку Українського козацтва в місті: в Херсонській області тільки в Каховці діє коордрада з питань розвитку Українського козацтва, а в місті діє 6 козацьких організацій (Каховське Козаче товариство, Каховський окремий козачий полк ім. І.Сірка, Каховський козацький курінь, ММГО "Молода Січ", Каховська паланка УДЮТ "Січ" та в 2016 році було зареєстровано ГО "Каховський військово-патріотичний клуб "Сокіл"). При підтримці коордради було проведено протягом року 43 заходи (в 2015 - 39 чол.), в яких взяло участь 4041 чоловік (в 2015 - 4911 чол.). Серед них заходи, які проводились вперше: патріотичний захід "Ігри Патріотів" в ДНЗ "Сонечко"; участь куріння "Джура" ЗОШ № 4 в обласному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"); відкриття та висвячення малої архітектурної форми "Козак Мамай"; козачата куренів "Джура" (ЗОШ № 4) та "Скіф" (Гімназія) підготували та провели в жовтні для козачат та гостей міста екскурсії Козацьким сквером; відбулась мандрівка куріння "Джура" (ЗОШ № 4) на Олешківську Січ; 7 грудня відбулась патріотична мандрівка козачат Каховської паланки УДЮТ "Січ" та участь у відкриті Надбрамної каплиці на Кам’янській Січі тощо.
Відзначив голова коордради і традиційні заходи: участь козаків Каховського козацького куріння у волонтерських операціях в зоні АТО по вивозу загиблих ("груз 200"); козацька міська толока; участь протягом року (5 разів) козацьких організацій міста (в тому числі і дитячих) в обласних козацьких заходах на Кам’янській Січі; участь куріння "Скіф" Каховської паланки УДЮТ "Січ" та осавульського підрозділу Каховського Козачого товариства "Щит" в ХІІ-й молодіжній Спартакіаді; дитяча гра-випробування "Котигорошко"; проведення козацької тризни по ліквідації Запорозької Січі; таборовий збір "Соснова січ - 2016. TERRA KOZACCORUM"; мандрівка козачат та козаків міста в козацькій тризні в с. Капулівка; ІV відкритий міський спортивний фестиваль "Козацькі розваги"; XІІІ міськрайонний пісенний фестиваль "Козацькому роду нема переводу"; зустріч-проводи регати "Козацький шлях"; свята козачат до Дня Українського козацтва та Дня захисника України та до Дня Збройних Сил України; міськрайонний конкурс "Кращий знавець історії козацтва 2016"; проведення спортивного фестивалю "Нащадки козацької слави"; відкриті міські змагання дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска і вперше в змаганнях взяв участь курінь "Козацька люлька" (ЗОШ № 5).
В.Федченко також виділив активістів козацького руху міста, які брали активну участь в його розвитку протягом року: Глущенко О.А., Огданець М.В., Семенов М.А., Кабаченко О.А., Гончар М.В., Круковська О.Я., Матвієнко П.О., Литвиненко О.В., Любак В.І., Коняєв В.І., Зубков В.А. та інші. Він також відзначив роботу в 2016 році Каховського громадського формування з охорони громадського порядку "Щит".
Начальник відділу у справах молоді та спорту, секретар міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва Віктор Зубков проінформував присутніх про рішення сесії міської ради від 22.12.2016 № 479/26 "Про міську Програму розвитку Українського козацтва на 2017-2021 роки" та Про лист Адміністрації Президента України від 13.01.2017 № 02-01/51 та про міські заходи щодо відзначення Дня Соборності України. Заступник голови міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва, отаман Каховського Козачого товариства Олександр Глущенко надав інформацію про підсумки відкритих міських змагань дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска в 2016 році та про Положення на 2017 рік. Члени коордради розглянули проект Плану роботи міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при виконавчому комітеті міської ради на 2017 рік, який одноголосно із змінами та доповненнями був затверджений. Були розглянуті заяви щодо вступу до складу міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва: Пашинського В’ячеслава Васильовича (заступник голови ГО "Каховський військово-патріотичний клуб "Сокіл"), Надточого Віталія Олександровича (керівник Каховської районної ГО "Каховський курінь") та Гончарова Сергія Сергійовича (керівник ГО "Військово-патріотичний клуб "Каховка". Більшістю голосів прийнято рішення про введення їх до складу коордради.

Фото: