П'ятниця 19 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

Захисні споруди цивільного захисту Каховської міської територіальної громади

22.02.2022

На території Каховської територіальної громади обліковуються 21 захисна споруда цивільного захисту (всі захисні споруди - протирадіаційні укриття). З них в наявності фактично 16, проінвентарізовано, мають балансоутримувачів, 5 - непроінвентарізовано, балансоутримувачі не визначені. Всі непроінвентарізовані захисні споруди не є комунальною власністю громади.
На території приєднаних до громади населених пунктів (с. Коробки, с.Малокаховка, с.Чорноморівка, с.Роздольне) в наявності 8 протирадіаційних укриттів. Вони можуть використовуватись балансоутримувачами за призначенням.
Захисні споруди цивільного захисту, які обліковуються в Каховській територіальній громаді є відомчими спорудами та використовуються власниками (балансоутримувачами), відповідно до Кодексу цивільного захисту України, як споруди, де укриваються лише працівники субʼєктів господарювання, що продовжують свою діяльність в особливий період.
Виключення з даного визначення є споруди, які розташовані у закладах освіти громади (школи, дитячі садочки), де укриваються діти та штат навчального закладу.
Протирадіаційні укриття не передбачені для захисту населення від вибухової зброї, а деякі - і від стрілецької.
Реальна можливість захисту населення від впливу небезпечних факторів надзвичайних ситуацій є використання земляних споруд (погребів) в приватних домогосподарствах та підвалів багатоквартирних будинків комунальної сфери.
Згідно доручення міського голови балансоутримувачам захисних споруд цивільного захисту в даний час виконується:
- обстеження захисних споруд цивільного захисту та підвальних приміщень підпорядкованих установ,
- заходи для приведення захисних споруд цивільного захисту у відповідність до використання за призначенням,
- призначення відповідальних осіб за підтриманнячм споруд (підвалів) у належному стані,
- оновлення документації з питань цивільного захисту,
- тренування з метою отримання практичних навичок виконання заходів евакуації особовим складом підприємства, організації, установи.
Робота триває, результати роботи будуть надані до кінця тижня.