UKR
Вівторок 24 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинВшанування жертв нелюдского злочину — Голокосту


23.09.2021

Сьогодні поблизу села Малокаховка відбулася акція пам’яті за жертвами Голокосту — євреями та іншими жителями Каховки, які були розстріляні нацистами на хуторі Терни.

 

На заході були присутні: керівництво Каховської громади, начальники відділів та управлінь виконавчих органів міської ради, працівники Каховського історичного музею та небайдужі каховчани.

 

У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини усіх євреїв у світі та представників інших національностей. Найтрагічнішою сторінкою єврейського народу був Голокост.

 

«Бабиним Яром» у Каховці став хутір Терни, де 80 років тому зондеркоманда СС і місцеві поліціянти розстріляли 1250 мирних мешканців, з яких — 950 були євреями. Розстрілювали цілими родинами. Наймолодшому з загиблих був 1 рік, найстарішому – 80. Загалом в Тернах вбили 79 дітей…

 

Міський голова Віталій Немерець звернувся до присутніх з такими словами: «1941-1942 роки принесли мешканцям Каховки великі страждання, горе і смерть. Колодязь на хуторі Терни став братською могилою для понад 2 тисяч беззахисних і безпомічних людей, по-звірячому вбитих нацистами. Ми ніколи не забудемо про невинних жертв цього жахливого, нелюдського злочину… Вічна та світла пам`ять усім, хто трагічно загинув внаслідок Голокосту!».

 

Завідувач Каховського історичного музею Світлана Сидьолкіна назвала учасникам акції прізвища катів, які безжально розстрілювали і старих, і малих: «...Після цього жаху, що творився на Тернах, Ріхтер хвастівливо заявляв, що він випробував на жидах свій автомат. Вони навіть не стидалися свого злодіяння. Н.Осоченко гордовито розповідав, що наступного дня, коли начальник районної поліції О.Руф направив його засипати колодязь землею, він побачив пораненого єврейського хлопчика, який сидів на трупах і з жахом дивився на поліцая. У того не здригнулась рука, він узяв гвинтівку і пристрелив хлопчика. Речі розстріляних євреїв привезли до райполіції і поділили між поліціянтами та співробітниками управи. Зі спустілих єврейських будинків теж вивозили майно...».

 

До учасників заходу зі зворушливими словами звернулася і Марина Коткова — представник єврейської громади в Херсонській області.

 

Далі усі присутні під звук шофара вшанували пам’ять жертв злочинних вбивств нацистів.

 

Голокост — це наш спільний біль. Ми маємо пам`ятати про цю трагедію, аби вона більше ніколи не повторилася!

 

Усі фото можна переглянути за посиланням: https://cutt.ly/fEl0oNY .

 

Фото: