Четвер 28 Березня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ СЛАВЕТНИХ КОЗАЦЬКИХ ОТАМАНІВ

12.08.2019

Вшанування пам’яті славетних козацьких отаманів. 1 серпня 2019 року міський голова Андрій Дяченко підписав розпорядження за № 152-р про проведення 10 серпня в Козацькому сквері козацької тризни по кошовому отаману Івану Сірку, по гетьману Богдану Ружинському та гетьману Богдану Хмельницькому. І ось втретє на міській набережній, за підтримки туристичної агенції "SIESTA" відбулась Козацька тризна по вшануванню пам’яті славетних козацьких отаманів. В тризні взяли участь: козаки з Каховки, Херсону, Горностаївки, Нової Каховки, Козацького, Бериславу, козачата Каховської паланки Українського дитячо-юнацького товариства "СІЧ", члени міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва, воїни-інтернаціоналісти, ветерани та ін. Тризна традиційно розпочалась з Державного Гімну України та підняття Державного Прапору України, козацького прапору (копія запорозького прапору кінця XVIII-го століття) та прапору УДЮТ "Січ". Право підняти прапори було надано отаману Каховського окремого козацького полку ім. І.Сірка Війська Запорізького Миколі Семенову та в минулому вихованці куреня "СКІФ", а нині наставнику цього ж куреня Дарині Мельніковій. Після цього настоятель Святопокровського собору протоієрей Ніколай провів молебен та благословив присутніх. Право відкрити козацьке коло було надано міському голові Андрію Дяченко. Від імені козаків - запорожців виступив отаман Херсонської паланки Спілки козаків України "Військо Запорізьке" Сергій Якуба, а від імені каховських козаків слово було надано депутату міської ради, писарю Каховського Козачого товариства Олександру Глущенку. Серед гостей заходу були також і гості з Києва - краща козачка куреня "Мандрівник" СЗОШ № 2 90-х років, а нині кандидат історичних наук Батуріна Світлана та її чоловік, дослідник історії козацтва, кандидат історичних наук Бовгиря Андрій, якого теж було запрошено до вітального слова і який у своєму виступі закликав присутніх глибше вивчати історію України і її історичних особистостей, але не потрібно їх міфологузувати. Почесний отаман Каховської паланки УДЮТ "СІЧ" Микола Огданець у своєму виступі згадав козаків, які загинули в зоні АТО. Завершувався захід хвилиною мовчання по славних козацьких отаманів - Богдану Ружинському, Богдану-Зіновію Хмельницькому, кошовому отаману Івану Сірку, по загиблим і померлим лицарям, які протягом Вітчизняної історії захищали державну цілісність України та православну віру. За традицією присутні поклали квіти до Козацького хреста на честь гетьмана Богдана Ружинського та Українських козаків та до пам’ятника Івану Сірку. Організаторами заходу виступили: відділ у справах молоді та спорту, відділ культури, відділ міського господарства, надзвичайних ситуацій, обліку житла, управління освіти, КП "КТП", МПК "Меліоратор", Каховське Козаче товариство, Каховська паланка УДЮТ "Січ", Каховський окремий козацький полк ім. І.Сірка Війська Запорізького.