UKR
Середа 18 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ КОШОВОГО ОТАМАНА ІВАНА СІРКА.


09.08.2017

Чудові дні козацтва вже минули. Проте пам’ять про них залишиться назавжди. Чи можна у наші часи зустріти справжнього козака, який любить свою батьківщину і поважає традиції свого народу? Звичайно, бо вічна слава і вшанування наших предків є частиною нашого життя. Саме тому у першу суботу серпня усі козаки та берегині, джури та отамани поспішають на урочистості, присвячені величному кошовому отаману Івану Дмитровичу Сірку. Каховчани не є виключенням. Тому, зібравши делегацію, каховчани мали честь відвідати багатолюдне Всеукраїнське козаче свято під назвою "Дні козацької слави", яке відбулось в декількох кілометрах від села Капулівка (Нікопольський р-н, Дніпропетровська обл.) на території колишньої Чортомлицької Січі.У складі групи були представники Каховських куренів: "Джура", "Скіф", "Козацька люлька", "Мандрівник", козаки Каховського Козачого товариства (отаман Олександр Глущенко), козаки Херсонської паланки Міжнародної організації "Військо Запорізьке" (отаман Юрій Властов), представники МГО "Каховський узвіз", практиканти органів місцевого самоврядування 2017 року та інші.
Головною місією подорожі було провести ритуал побратання земель біля пам’ятників отаману Івану Сірку Каховки та Капулівки. Перед виїздом каховчани набрали землі біля Каховського пам’ятника, а після закінчення урочистої частини розвіяли її біля пам’ятника у с. Капулівка та одразу ж наповнили мішечок землею "Сторожової могили", щоб розсипати її біля нашого пам’ятника. Таким чином ми пов’язали землі і надали пам’ятнику особливої важливості. Завдяки поїздці каховчани мали змогу побачити справжню посвяту у козаки. А справжнього козацького духу та настрою подарував загін мужніх вершників, які гідно представляли козацтво Запоріжжя.
Крім цього, каховчани мали можливість побувати в таборі "Чортомлицька січ" на березі Олексіївської затоки. Побачити, як кажуть історики, найбільш точно відтворений образ знаменного характерника Івана Сірка в пам’ятнику біля Капулівської ЗОШ, відвідати Покровський історико-краєзнавчий музей ім. П. Калнишевського. Директор музею Гладкочуб Лариса Анатолієвна люб’яно розповіла про цікаві експонати та найбільш цінне добро - людей та традиції рідного краю.
З радістю у очах і гордістю у душі каховчани будуть розповідати про це свято своїм друзям та знайомим. І будемо гідно нести пам’ять про славетного кошового отамана Івана Сірка.

 

Каріна Калініна, практикант відділу молоді та спорту 2017.
Фотографії -Олександр Глущенко

 

Фото: