UKR
П'ятниця 28 Лютого 2020 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ ФОРУМ


01.08.2014

    29 липня 2014 року в Києві на базі НСК “Олімпійський” відбувся Всеукраїнський молодіжний форум “Трансформація державної молодіжної політики: перспектива - 2020”, в якому у складі делегації від Херсонської області взяв учать начальник відділу у справах молоді та спорту Каховської міської ради Віктор Зубков. Організаторами форуму виступило Міністерство молоді та спорту України спільно з Фондом народонаселення ООН (ФНООН), Благодійним фондом Богдана Гаврилішина, Державним інститутом сімейної та молодіжної політики (ДІСМП) та Українською асоціацією студентського самоврядування.

    Форум відбувся з метою презентації, розгляду та погодження проекту Концепції державної цільової соціальної програми молодіжної політики на період до 2020 року. В залі Чемпіонів НСК “Олімпійський” зібралось близько 200 чоловік з числа представників органів виконавчої влади, посольств, фондів, міжнародних та громадських організацій України тощо. З вітальним словом звернувся до присутніх Віце-прем'єр-міністр України Олександр Сич. В основі його виступу були такі тези: “Нам ніхто не збудує майбутнє. Майбутнє збудуємо ми!”; “Освіта, робота, здоров'я - одні з головних напрямків молодіжного руху”; “Держава потребує прогромадянських, патріотичних людей”; “Розвиток волонтерського руху в Україні - є необхідністю”; “Стажування молоді -  запорука отримання постійної та престижної роботи” тощо. Вітали присутніх також: пані Нузхат Ехсан, Голова представництва Фонду Народонаселення ООН в Україні; Тетяна Шульга, Координатор сектору “Регіональний розвиток. Культура” Представництва Європейського Союзу в Україні, а також надіслав відеопривітання Богдан Гаврилішин, голова однойменного Благодійного фонду.
    Міністр молоді та спорту України Дмитро Булатов презентував учасникам форуму проект Концепції державної цільової соціальної програми молодіжної політики на період до 2020 року. Її мета - створення умов для формування конкурентноспроможної, суспільно активної й національно свідомої молоді. Основні тези Дмитра Булатова під час презентації Концепції: “Загальна ціль у нас всіх - розвивати державу”, “Довгий час робота Міністерства молоді та спорту України була “точечною” і стосувалась тільки окремих проблем, а треба охоплювати всі молодіжні проблеми”, “Довгий час ви розробляли проекти і при цьому не думали про допомогу держави. Вам просто хотілось змінити щось в своїй країні, а в цьому потрібна постійна допомога держави”. Стосовно самої Концепції, то Міністр підкреслив, що Концепція - це не кінцевий, а початковий етап, це - початок нового шляху молоді країни і потрібна обов'язкова його оцінка учасниками форуму. Стосовно самої програми, то він виокремив 4 основних пріоритети: “Неформальна освіта молоді” (Національні проекти “Молодіжний працівник і “ІТ-університет), “Зайнятість молоді” (Національні проекти “Профорієнтація”, “Молодіжне підприємництво” та “Волонтер”), “Житло для молоді” (Національні проекти “Мій дім”, “У здоровому тілі - здоровий дух”, “Сімейні цінності”, “Молодь у злагоді з законом”, “Патріот” та “Національний фонд майбутніх поколінь”) та п'ятий пріоритет “Альтернативи у побудові концепції програми та інші пріоритети”.
    Були визначені етапи реалізації Програми (хоч і не всі учасники форуму були згодні з ними): 1-й етап (2015-2016) - організаційно-законодавчий; 2-й етап (2017-2017) - експерементально-впроваджувальний; 3-й етап (2019-2020) - впроваджувальний.
    Автор цих строк взяв участь в роботі секції “Житло для молоді” (модератор Солонтай Олександр, експерт Інституту політичної освіти), яка визначила основні завдання для даного пріоритету: 1) аналіз попереднього (діючого) досвіду (з урахуванням місцевих та регіональних програм); 2) визнання державного боргу по діючим програмам та їх погашення; 3) проект “Соціальне житло”; 4) переведення дачних ділянок для індивідуального житла та надання нових ділянок під забудову. Учасники даної секції приділили увагу також проекту “Студентське житло”.
    Хоча, всі учасники форуму і згодились на необхідність нового у державній молодіжній політиці, але в той же час були розкритиковані механізми її реалізації, а точніше фактична їх відсутність, більшість згодні були і з тим, що етапи реалізації державної цільової соціальної програми молодіжної політики розтягнуті і фактично дають можливість чиновникам її виконання гальмувати.
    В заключному слові Дмитро Булатов подякував всім за роботу і підкреслив, що Концепція державної цільової соціальної програми молодіжної політики на період до 2020 року - це поки що “чернетка” і потрібні об'єднанні зусилля молоді країни для її допрацювання, а потім і для її реалізації в життя. Він же запропонував подальший план роботи:
    - до 31 серпня - оновлення Концепції;
    - 1-14 вересня - обговорення Концепції;
    - до 17 вересня - презентація Концепції Кабінету Міністрів України;
    - до 15 листопада - презентація проекту державної цільової соціальної програми молодіжної політики на період до 2020 року.
    На завершення пропоную всім бажаючим ознайомитись більш детально з проектом Концепції державної цільової соціальної програми молодіжної політики на сайті http://dsmsu.gov.ua/media/2014/07/18/2/Koncepciya_molod.pdf
Хотілось би, щоб каховська молодь взяла активну участь в її обговорені і сама визначала своє майбутнє, майбутнє своєї молодої держави.

                   

 

  

Фото: