Субота 20 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

Визначився переможець Всеукраїнського чемпіонату «Кубок Націй Данон» серед юних футболістів

30.05.2014

У Львові завершилися фінальні змагання Всеукраїнського чемпіонату з футболу «Кубок Націй Данон» серед дітей віком 10-12 років, які проходили з 26 по 28 травня на стадіоні «Арена-Львів».

Право представляти Україну у світовому фіналі в Бразилії виборювали 8 найкращих шкільних колективів: ЗОШ № 73 м. Львів, ЗОШ № 4 м. Каховка (тренер В.Лілик), ЗОШ № 1 м. Кременчук, ЗОШ № 20 м. Вінниця, ЗОШ с. Брошнів (Рожнятівський р-н, Івано-Франківська обл..), Теофіпольський НВК Хмельницької області, ЗОШ № 141 м. Дніпропетровськ, ЗОШ № 29 м. Суми.

Зазначимо, що всі матчі проводилися у форматі два тайми по 15 хвилин. Команди грали на одній половині поля стандартних розмірів. Розмір воріт 2 м на 5 м. Склад команди – вісім польових гравців і воротар.

Результати матчів:

Група А

КЗО СЗШ № 141 м. Дніпропетровськ — ЗОШ № 1 м. Кременчук — 2:0

ЗОШ № 1 м. Кременчук — ЗОШ № 20 м. Вінниця — 2:5

ЗОШ № 20 м. Вінниця — СЗШ № 73 м. Львів — 0:2

СЗШ № 73 м. Львів — КЗО СЗШ № 141 м. Дніпропетровськ — 1:2

У першому матчі, 26 травня, кременчужани програли СЗШ № 73 м. Львів — 0:3.

Підсумок: КЗО СЗШ № 141 м. Дніпропетровськ — 9 очок (м’ячі — 8:3), СЗШ № 73 м. Львів — 6 (6:2), ЗОШ № 20 м. Вінниця — 3 (7:8), ЗОШ № 1 м. Кременчук — 0 (2:10).

Група Б

ЗОШ № 4 м. Каховка - ЗОШ № 29 м. Суми – 0:3

ЗОШ смт. Теофіполь — ЗОШ № 4 м. Каховка — 0:0.

ЗОШ смт. Брошнів-Осада — ЗОШ № 29 м. Суми — 0:0.

ЗОШ № 29 м. Суми — ЗОШ смт. Теофіполь — 3:2.

ЗОШ № 4 м. Каховка — ЗОШ смт. Брошнів-Осада — 0:0.

Підсумок: ЗОШ № 29 м. Суми — 7 очок (м’ячі — 6:2), ЗОШ смт Брошнів-Осада — 5 (4:0), ЗОШ № 4 м. Каховка — 2 (0:3), ЗОШ смт Теофіполь — 1 (2:7).

У стикових матчах 28 травня зустрічалися:

матч за 7-е місце

ЗОШ № 1 м Кременчук — ЗОШ смт Теофіполь

матч за 5-е місце

ЗОШ № 20 м. Вінниця — ЗОШ № 4 м. Каховка

матч за 3-є місце

СЗШ № 73 м. Львів — ЗОШ смт Брошнів-Осада

Фінал

КЗО СЗШ № 141 м. Дніпропетровськ — ЗОШ № 29 м. Суми

Всеукраїнський фінал «Кубку Націй Данон» цього року проходив на славнозвісній «Арена-Львів»завершився перемогою Дніпропетровської ЗОШ № 141.

Друге місце зайняла сумська ЗОШ № 71, на третьому – львівська ЗОШ № 74. Команда зі школи невеличкого смт Брошнів-Осада Рожнятівського району Івано-Франківської області розташувалася на почесному четвертому місці, що є надзвичайним успіхом для цього колективу та всього населеного пункту, який він представляє.

Школярі із ЗОШ № 1 Кременчука фінішували п’ятими, ЗОШ № 4 Каховки – шостими, а юні гравці з НВК № 3 Теофіполя розмістилися на сьомій сходинці. Але в цей день не було переможців і переможених, натомість було справжнє свято футболу. Всі учасники турніру отримали подарунки від організаторів та море позитивних емоцій від спілкування одне з одним.

Отже до Бразилії поїдуть юні футболісти з Дніпропетровська. Саме вони, захищаючи жовто-блакитні кольори, вже 16 листопада нинішнього року зустрінуться з однолітками з понад 30 країн світу.

Кубок переможцям вручив уславлений у минулому футболіст, заслужений майстер спорту Андрій Біба, який сьогодні очолює Всеукраїнський клуб «Шкіряний м’яч».

У турнірі, який спільно організували Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, компанія «Данон Україна» та Асоціація аматорського футболу України, було додатково визначено та нагороджено переможців у змаганнях з елементів техніки гри у футбол, зокрема:

за І місце у вправі жонглювання – Антона Калюжного (ЗОШ № 29 м. Суми);

за І місце в ударах на дальність – Максима Кучеренко (ЗОШ № 1 м. Кременчук);

за І місце в ударах на точність – Іллю Гордієнко (ЗОШ № 29 м. Суми);

за І загальнокомандне місце у змаганнях з елементів техніки гри у футбол – команду ЗОШ № 141 м. Дніпропетровськ.

Кращими гравцями змагань стали:

від Теофіпольського НВК Хмельницької області – Руслан Романюк;

від ЗОШ № 4 м. Каховка – Євген Андрощук;

від ЗОШ № 1 м. Кременчук – Данило Плахотніков;

від ЗОШ смт Брошнів-Осада – Назарій Косар;

від ЗОШ № 73 м. Львів – Юрій Тлумак;

від ЗОШ № 29 м. Суми – Антон Калюжний;

від ЗОШ № 141 м. Дніпропетровськ – Андрій Данцов.

Довідка. «Кубок Націй Данон» – найбільший дитячий чемпіонат світу з футболу, у якому беруть участь діти 10-12 років з 45 країн світу. Переможці національних ігор в кожній з країн щорічно представляють свою країну на фіналі Кубка, який відбувається на відомих стадіонах світу: 2010 рік – Орландо, ПАР; 2011 – Сантьяго Бернабеу, Мадрид, Іспанія; 2012 – Національний стадіон Варшави, Польща; 2013 – Стадіон Уемблі, Англія.

Цього року турнір пройде у бразильському місті Сан-Паулу. Найбільшим досягненням за 12 років участі юних українців в міжнародному турнірі «Кубок Націй Данон» стало третє місце серед 100 команд, яке виборола команда із Кременчука у 2000 році у Франції. Під час турніру в Південній Америці у 2010 році учні Львівської школи № 73 посіли п’яте місце.

За матеріалами ЗМІ