UKR
Вівторок 17 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ НА ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ


25.06.2015

17 червня у приміщенні Херсонського музичного училища відбувся святковий фінал і нагородження переможців обласного конкурсу на кращий правовий захід «Світ дитинства, захищений правом». Конкурс проводиться на Херсонщині з 2010 р. головним територіальним управлінням юстиції в Херсонській області, управлінням культури, управлінням освіти і науки, службою у справах дітей, Херсонською обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки.
Наше місто на конкурсі представляли два навчальні заклади - спеціалізована загальноосвітня школа № 2 (керівники - практичний психолог Семенова Лілія Іванівна й соціальний педагог Губка Марія Вікторівна) і НВК «Гімназія - спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» (керівник - завідувач бібліотеки Стрельчук Світлана Іванівна).
За рішенням обласного журі переможцем (І місце) обласного конкурсу «Світ дитинства, захищений правом» стала Стрельчук Світлана Іванівна, бібліотекар Каховського НВК "Гімназія - спеціалізована школа І ст. з поглибленим вивченням іноземних мов» із заходом «Модель ООН. Україна. Каховка - 2015». Цього року конференція була присвячена темі «Єднаймося заради дітей».
Предместніков Олег Гарійович, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, голова організаційного комітету конкурсу нагородив Світлану Іванівну грамотою та цінним подарунком.
Модель ООН - освітня рольова гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. ЇЇ учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури. Вони представляють різні країни і беруть участь в обговоренні поточних питань, які стоять на порядку денному в ООН, серед яких: боротьба з бідністю, дотримання прав людини, охорона здоров’я, захист навколишнього середовища, роззброєння та міжнародна безпека, збереження миру. Результатом обговорення стає затвердження резолюцій, створених делегатами конференції у комітетах та комісіях, структура і завдання яких відповідають справжнім форумам Організації Об’єднаних Націй.
З кожним роком кількість існуючих Моделей ООН зростає, пропонуючи нові можливості тим, хто хоче зануритися у роботу найбільш відомої міжнародної організації.
Участь у рольовій грі «Модель ООН» допомагає сформувати в учнів уявлення про тенденції розвитку світової політики, навчити самостійно досліджувати різноманітні проблеми та явища суспільного життя, розвинути критичне мислення, риторичні та комунікативні навички, сформувати активну соціальну позицію.
В «Модель - ООН» Каховська гімназія (єдиний навчальний заклад в області) грає з 2002 року. Ставши лауреатом конкурсу есе «Рівний доступ до освіти», гімназисти отримали запрошення на київську конференцію. Наступного року команда гімназії брала участь у конференції «Модель ООН. Одеса». Вісім років поспіль гімназійна команда відвідувала Кривий Ріг, зустрічаючись з командами Києва, Миколаєва, Львова, Тернополя, Зеленодольська, Комсомольська, Полтави. За всі ці роки гімназійні команди представляли делегації Швеції, Італії, Румунії, Іраку, Греції, Куби, Естонії, Литви, Португалії тощо.
В 2008 році гімназія стала ініціатором проведення першої в Херсонській області відкритої шкільної конференції, присвяченої темі боротьби з найгіршими формами дитячої праці. З тих пір гімназійна Модель ООН гостинно запрошує каховських старшокласників.
Одна з причин популярності конференцій Модель ООН серед молоді - величезне коло питань, які вони охоплюють. Відображаючи усю різноманітність діяльності Організації Об’єднаних Націй, форуми МООН будуть цікавими не лише для майбутніх дипломатів та політиків, але й для медиків, фізиків, екологів, економістів - фактично людей будь-якого фаху.
Вітаємо Світлану Іванівну з перемогою і бажаємо нових творчих злетів у професійній діяльності!