UKR
Вівторок 18 Вересня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

ВИСТАВКА, ЯКУ СПРИЙМАЄШ СЕРЦЕМ


26.02.2016

26 лютого 2016 року у Каховському історичному музеї відбулася презентація виставки «Україна: шляхом свободи», присвяченої АТО. Безперечно, найпершими запросили на виставку демобілізованих із зони АТО, їх командирів, рідних та близьких хлопців, які на власному досвіді пережили події на сході України.
Батьківщину, як і матір, - не вибирають. Це доля, яка випадає раз на віку. Сьогодні нам судилося стати свідками значних перетворень, що відбуваються в Україні. Ми починаємо і закінчуємо кожний день з новин, які надходять зі сходу нашої країни. Адже вже майже два роки там триває антитерористична операція.
Науковий співробітник музею Валентина Чечіна розповіла про те, як мешканці нашого міста не могли залишитись осторонь цих подій. Гідні сини та доньки Каховщини вирушили в зону проведення АТО, а каховські волонтери намагаються всіляко допомогти тим, хто перебуває в зоні АТО та місцевим мешканцям Луганщини і Донеччини: збирають кошти, одяг, харчі, виготовляють маскувальні сітки. Розповіли і про те, як учні загальноосвітніх шкіл передають бійцям АТО свої малюнки, виготовлені власними руками обереги, листи з теплими, по-дитячому щирими словами, щоб підняти їх морально-патріотичний дух, бажають, щоб вони повернулись додому живими та здоровими. Не випадково на запрошеннях, які отримали гості, малюнок - оберіг. Його одержав боєць 21-го батальйону 28-ї окремої мехбригади Олексій Солоненко, який сьогодні також був присутній у залі.
Про музейну експрес-виставку «Україна: шляхом свободи» і про те, як вона народилась, розповіли присутнім завідувач Каховського історичного музею Світлана Сидьолкіна та молодший науковий співробітник музею Денис Костиря. Виставку робили власними силами, тому те, що можна побачити у музеї зараз, лише початок великої експозиції. Велику подяку працівники музею висловили родині Олега Ліфінцева, які одразу відгукнулися на прохання надати особисті речі Олега для цієї виставки. Також Світлана Сидьолкіна висловила велику вдячність та вручила грамоту Херсонського обласного краєзнавчого музею Максиму Штефану, який вже не перший раз допомагає у створенні ескспозицій музею.
На жаль, світ не знає воєн без загиблих. Сльози наверталися на очі, коли згадували Олега Ліфінцева, Руслана Салівончика, Сергія Колотаєва та Ігоря Максименка, чиї імена увійшли до книги пам’яті полеглих за Україну. Сьогодні в залі були присутні їх рідні.
З теплими словами звернулася до гостей зустрічі депутат обласної ради Галина Гондарева, яка подарувала до музею книгу "Хронологія мужності". Щирими були слова голови міського товариства організації воїнів-інтернаціоналістів Наталії Скін, яка наголосила, що жоден із хлопців не залишиться поза увагою громади. Окрасою презентації стали пісні у виконанні Ольги Гавриленко та прониклива гра на скрипці Юрія Іванова (МПК "Меліоратор").

© Фотографії Владислави Базилевич

 

 

Фото: