UKR
Субота 25 Червня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинВИСОКІ НОТИ КАМЕРТОНУ ПРОЗВУЧАЛИ…


24.03.2015

<19 березня в м. Херсоні на базі одночасно декількох культурних закладів: Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, Херсонського музичного училища та обласного Центру дитячої творчості відбулися два масштабні заходи: ІІІ фінальний етап обласного конкурсу на звання найкращого читача України 2015 року “Велика книга читацьких рекордів Херсонщини”та обласний фестиваль виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко». Це було справжнє свято інтелекту, поезії та мистецтва. Поки найкращі читачі Каховки: Зеленянська Заряна (номінація — учні 6 класів), Чумакіна Станіслава (7 класи) та Савенко Анастасія (8 класи) проходили тестування, інші учасники представляли Каховку в конкурсі «Поетичний камертон Ліни Костенко» у трьох номінаціях.

 У номінації «Художники» (ілюстрації до творів) на конкурсі була представлена робота учениці НВК “Каховська гімназія” Анни Шелест під назвою «Отруйне зілля» створена за мотивами поеми у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай». Робота дівчини була оригінальною та неповторною у своїй манері виконання і творчого задуму.

Інша конкурсантка – учениця ЗОШ № 5 Віра Вовк натхненно читала вірші Ліни Костенко у номінації «Читці» (декламування поезії Л.В.Костенко). Віра вразила слухачів пристрасністю, щирістю передачі поетичного слова видатної поетеси. У номінації «Автори віршів» (за мотивами творчості поетеси), присвячені Ліні Костенко Каховку представляла бібліотекар міської універсальної бібліотеки Бахтурова Катерина. Вона прочитала свій глибоко символічний вірш «Майстер часу», натхненна книжкою Ліни Костенко «Річка Геракліта».

Читці та автори віршів мали змогу вдруге виступити на імпровізованій сцені перед відкритим мікрофоном в Херсонському музичному училищі, де їх змогла почути більш широка аудиторія. Наші конкурсантки теж скористалися цією можливістю, Віра Вовк навіть виступала тричі. Високохудожнє слово Ліни Костенко в оточенні прекрасних мистецьких робіт, створених за мотивами її творів, звучало більш проникливо, безпосередньо та модерно. Здавалось, що серце кожного учасника чуло високі ноти камертону і це налаштовувало їх голос на щирість і натхнення. Всі дівчата представили Каховку на високому інтелектуальному та художньому рівнях.

Велику подяку висловлюємо начальнику відділу культури Каховської міської ради Матросовій Інні Олександрівні за організацію поїздки на фестиваль учнів загальноосвітніх шкіл міста, читачів міської універсальної бібліотеки. Фестиваль “Поетичний камертон Ліни Костенко” відбувся 19 березня — день народження поета. Саме у цей день Ліна Костенко відзначала 85 років від дня народження. Заходи, що відбулися у цей весняний день подарували поету та всій Херсонщині свято поезії ! А учасники фестивалю отримали незабутні враження та дипломи лауреатів конкурсу. Співпраця закладів культури та освіти сприяє розвитку талантів та здібностей дітей міста.

 

   

 

Фото: