UKR
Субота 25 Червня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинВІЙНА ЗАКІНЧИТЬСЯ ЛИШЕ ТОДІ, КОЛИ БУДЕ ПОХОВАНИЙ ОСТАННІЙ СОЛДАТ


30.10.2017

          Цей вираз ще раз згадали каховчани на мітингу 27 жовтня, присвяченому 73 річниці вигнання з України нацистських окупантів. Цього дня о 10:00 біля пам’ятника "Танк" зібралося більше сотні людей - каховчани прийшли, аби вшанувати пам’ять загиблих воїнів та з усіма почестями перепоховати 62 каховських бійця, які загинули 1 листопада 1943 року, визволяючи наше місто від німецьких загарбників.

           Нагадаємо, 22 червня в Каховці робітники газової служби несподівано натрапили на страшну знахідку. Біля АЗС «Онікс» вони знайшли людські черепи...
           На місце знахідки одразу ж були викликані пошуковці військово-патріотичного клубу «Каховка». Після першого дня розкопок пошуковці зробили висновок, що знайдено невідоме поховання оборонців Каховки 1941 року, і, що поховано не більше 4-6 солдатів. Однак, це був лише перший день бою за повернення загиблих з небуття. За дев’ять днів кропіткої праці пошуковцями було знайдено невідоме поховання 62 бійців!
           Повернуто імена тільки двом: Соколов Іван Платонович, 1918 року народження, молодший лейтенант; Ревашин Дмитро Павлович, 1916 року народження, сержант, нагороджений двома медалями «За відвагу», одну з яких він так і не отримав... Інші знайдені бійці поки залишились невідомими.

           Каховчани вшанували память загиблих хвилиною мовчання, а після поховання поклали на їх могили квіти. "Пам’ять про їх подвиг залишиться навіки, а війна не закінчиться, поки останній солдат не буде похований", - такими словами, під стукіт дощу, закінчився мітинг. Багато хто зауважив, що навіть небо плаче за бійцями-визволителями Каховки. То ж нехай не тільки наше, а й майбутнє покоління каховчан свято береже добру пам’ять про загиблих воїнів, які захищали рідну землю в роки Другої Світової війни.

 

 

 

Фото: