UKR
Неділя 01 Жовтня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин Відмова депутата місцевої ради від мандата


15.02.2021

          Головний спеціаліст відділу з питань депутатської діяльності надає роз`яснення щодо порядку дій депутата місцевої ради у разі відмови від мандата.
Депутат місцевої ради відмовляється від мандата
Якщо обраний депутат був зареєстрований у ТВК, після першої сесії новообраної ради «склав присягу» (на сесії оголошено результати виборів депутатів), але у подальшому не захотів здійснювати відповідні повноваження. Наприклад, у зв’язку із обранням його на другій чи якійсь наступній сесії старостою чи іншою посадовою особою місцевого самоврядування.
Тоді депутат повідомляє свою місцеву раду про складення повноважень депутата, і місцева рада має звернутися до ТВК із відповідною заявою. Відповідно до ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» така інформація подається місцевою радою до ТВК невідкладно після дострокового припинення повноважень депутата.
          Як бути далі? Якщо у вашій громаді кількість виборців перевищує 10 тисяч, або це сталося у обласній, районній чи у районній у місті раді, то відповідно до ст.284 ВКУ за рішенням відповідної виборчої комісії депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від цієї організації партії у порядку, передбаченому ч.5 ст.283 ВКУ.
          Якщо ж на території вашої громади зареєстровано менше 10 тисяч виборців, будуть діяти правила ст.285 ВКУ, згідно з якою відповідна територіальна виборча комісія має призначити проміжні вибори. Проміжні вибори депутатів призначаються ТВК у десятиденний строк з дня надходження до комісії повідомлення відповідної місцевої ради про дострокове припинення повноважень депутата ради, але не пізніш як за шістдесят днів до дня проведення найближчих проміжних виборів. Згідно з приписами абз.2 ч.1 ст.5 ВКУ найближчі проміжні вибори будуть проводитися в останню неділю березня 2021 року.