UKR
П'ятниця 08 Грудня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин


2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 1970

Відбувся ХІІІ традиційний шаховий турнір пам’яті Заслуженого тренера України В.О.Войнаревича


24.09.2021

З 12 до 19 вересня у шаховому клубі МПК «Меліоратор» відбувся традиційний відкритий шаховий темпо-турнір Каховської ТГ, присвячений пам’яті Заслуженого тренера України Валерія Олексійовича Войнаревича. Змагання проводились в рамках заходів з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту в Україні та 230-ої річниці заснування м.Каховка.

Цього року турнір зібрав сильний склад учасників. У змаганнях взяли участь 37 шахістів різного віку з Каховки, Нової Каховки, Таврійська, Роздольного, у т.ч. учні Валерія Войнаревича - міжнародний майстер - Юлія Зінкевич, кандидати у майстри спорту -Артур Ралко, Олексій Ктітор, Дмитро Кузьоминський, Максим Усанов, першорозрядник Олександр Черепанов.

Першість у турнірі розігрувалася за швейцарською системою з 11 турів та контролем часу 20 хвилин на партію кожному з учасників. Протягом усього турніру між учасниками точилася напружена та безкомпромісна боротьба за першість. Більш досвідчені та знані шахісти підтвердили свою високу кваліфікацію, у підсумку здобувши місця у верхній частині турнірної таблиці. Добру гру у цьому турнірі продемонстрував юний вихованець відділення шахів Каховської ДЮСШ - Ростислав Надєєв, який, набравши 7 очок, зайняв високе підсумкове 8 місце.

За результатами змагань у загальному заліку переможцем ХІІІ-го відкритого шахового темпо-турніру, присвяченого пам’яті ЗТУ В.О.Войнаревича 2020 року, став кандидат у майстри спорту з Каховки - Максим Усанов з результатом 9 очок з 11-ти можливих. Срібним призером турніру став каховчанин - Артур Ралко (8,5 очок), бронза - у каховчанина - Олексія Ктітора (8 очок). Міжнародний майстер - Юлія Зінкевич завершила турнір на четвертому місці. Група учасників, які набрали по 7 очок, розташувалася з 5 по 8 місця: кмс - Анатолій Назаров (Роздольне), Валентин Підорич (Каховка), Микола Макуха (Таврійськ) та Ростислав Надєєв. Замкнули десятку кращих з 6,5 очками каховчани - Олег Пільщіков та кмс Дмитро Кузьоминський.

Кращий результат у цьому турнірі на жіночій дошці - у новокаховчанки міжнародного майстра Юлії Зінкевич, у заліку серед дівчат - у Єви Тишковець (Каховка), серед юнаків - у Ростислава Надєєва та серед ветеранів - у Анатолія Назарова (Роздольне).

За підсумками турніру переможці та призери за категоріями були нагороджені почесними грамотами і медалями від організаторів та цінними призами від колишніх вихованців Валерія Войнаревича: Заслуженого майстра спорту, міжнародного гросмейстера, Почесного громадянина м.Каховки Наталі Жукової та кандидата у майстри спорту Олександра Машкіна.

Під час урочистої церемонії нагородження учасників по відеозв’язку привітав Олександр Машкін, він також поділився спогадами про свого тренера та учителя Валерія Войнаревича та побажав всім творчих успіхів і нових спортивних перемог.

Федерація шахів м.Каховка та організатори турніру - відділ у справах молоді та спорту і управління культури і туризму Каховської міської ради висловлюють щиру подяку Наталі Жуковій та Олександру Машкіну за надану фінансову допомогу в організації змагань та придбанні необхідного шахового інвентарю для шахового клубу.
Попереду у каховських шахістів нові змагання. У жовтні в шаховому клубі МПК «Меліоратор» планується проведення змагання чемпіонату Каховського шахового клубу - 2021.

Додаткова інформація

Войнаревич Валерій Олексійович (18.09.1946 - 10.08.1999) - Заслужений тренер України з шахів (1997), «Відмінник народної освіти УРСР» (1991). З 1980 до 1999 року працював тренером-викладачем відділення шахів Каховської ДЮСШ, розробив власну методику навчання гри у шахи. За час своєї тренерської роботи підготував більше ста першорозрядників, 12 кандидатів у майстри спорту. Найбільш відомою ученицею В.О.Войнаревича є чемпіонка світу та Європи, переможниця Всесвітньої шахової олімпіади, Заслужений майстер спорту України, міжнародний гросмейстер Наталя Жукова. Також серед вихованців тренера: Чемпіон України, міжнародний майстер В.Якимов, міжнародний майстер Ю.Зінкевич (Майко), майстер спорту А.Майко, майстер ФІДЕ М.Гриценко, кандидати у майстри спорту з шахів - О.Машкін, С.Семенова, Д.Кирюшин, Д.Кузьоминський, О.Ктітор, О.Маковецька, М.Усанов та ін.


За інформацією Федерації шахів м.Каховка

 

 

Фото: