UKR
Понеділок 21 Січня 2019 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

ВЕСНЯНИЙ ЯРМАРОК ДИВУВАВ СВОЇМ РОЗМАЇТТЯМ


23.05.2016

У суботу 21 травня, на честь одразу кількох свят - Міжнародного дня музеїв та Дня Європи - ініціативною групою «Збережемо нашу історичну спадщину» в рамках міського соціального проекту «З чого починалась Каховка. Вулицями мого міста» було проведено чудовий захід під назвою «Весняний ярмарок декоративно-ужиткового мистецтва». Проводили захід в травні, адже саме в цей час проходив Нікольський ярмарок, відомий від самого початку існування містечка Каховка далеко за межами Таврійської губернії. Дату також обрали не випадково, адже ще з 19-го століття ярмарки у Каховці збирали, в тому числі, і представників фірм з-за кордону, які презентували тут свою продукцію. То ж Каховка здавна у співпраці з європейським товариством. Атмосферу свята доповнювала виставка фотографій старої Каховки та мужні козаки, українська хатка і тинок, які зайняли своє місце в інсталяції, що розгорнулася перед музеєм. Колоритні ведучі Владислава Базилевич і Юрій Скляр розповіли про багаторічні традиції ярмарків у Каховці. Цього дня ярмарок також дивував багатим асортиментом: від сталевих виробів до м’яких іграшок та розписних пряників. Декоративних риб, тварин і птахів із солоного тіста представив художній відділ Каховської школи мистецтв (завідувачем якого є творча людина, майстриня, яка завжди знаходиться в пошуку нових технік - Маргарита Шевченко). Коти та інші тваринки різної масті та з різних матеріалів майстрині Людмили Королькової з Каховки та яскраві сонечка і українські сувеніри від Оксани Ткачук з м. Нова Каховка одразу зібрали навколо себе дітвору. Сталеві вироби Дмитра Шульгіна та Костянтина Гребеня, серед яких дзеркало, чобіток із трояндою та багато інших непересічних речей викликали захоплення професійністю майстрів. Дивовижні ляльки Ольги Дем’янчук, вишивка стрічками Наталії Стрельченко та інші витвори мистецтва клубу народних майстринь "Чарівна ниточка", який цьогоріч відсвяткував свій 30-річний ювілей, сподобалися поціновувачам декоративно-ужиткового мистецтва. Милувалися присутні і милими звірятами з соломи від вихованців СЮН. Перед солодкими розписними пряниками Олександри Обелець не могли встояти не лише діти, а й дорослі. Натхненні та легкі, мрійливі і фантастичні роботи художниці Оксани Найдьон зупиняли на собі погляди. Гості ярмарку залюбки роздивлялися макети з лози відомого майстра народної творчості Євгенія Пунтія. Привертали увагу модні тканеві торбинки, зроблені мамою і донькою під гаслом "Нове життя старих речей" від майстерні "Срібна торба". Вироби Олени Колодич і її вихованців зразкового гуртка "Юні майстрині" зібрали навколо себе шанувальників народної ляльки-мотанки. Дуже гарними були іграшки Світлани Трубнікової, а яскраві роботи із стрічок Тетяни Лозко та листівки ручної роботи Ірини Крутько не могли залишити байдужими.
Учениці Каховського професійного ліцею сфери послуг в образі чарівних гімназисток дарували квіти тим, хто завітав на свято. Гостей ярмарку привітали найкращі фольклорні колективи та артисти з учнівської молоді: народний ансамбль танцю "Надія" з танками "Дібровчанка" і "Кумасі" (керівник - заслужений працівник культури України Надія Сергеєва), народний вокальний ансамбль "Вербиченька" (керівник - Володимир Рудик), солістка МПК "Меліоратор" Ольга Гавриленко, козачата куреня "Джура" (ЗОШ № 4) з яскравим флеш-мобом, учениця НВК "Каховська гімназія" Катерина Непроста.
З плином часу багато чого змінюється, та традиції залишаються. Регіональні ярмарки з чумацькими мажами, рядами возів та скринь, кобзарями та лірниками - це вже історія. Проте колорит велелюдного базару, ярмаркова атмосфера зберігаються у нашому місті і сьогодні.
Ініціативна група «Збережемо нашу історичну спадщину» висловлює щиру подяку партнерам: відділу культури Каховської міської ради, МПК «Меліоратор», Каховській школі мистецтв, відділу у справах молоді та спорту Каховської міської ради, Каховському історичному музею, відділу освіти Каховської міської ради, ЗОШ № 4, ЗОШ № 3, Каховській гімназії, міжшкільному НВК, Каховському професійному ліцею сфери послуг, газеті «Каховська зоря».


Фотографії Олександри Остапенко

 

Фото: