UKR
Понеділок 21 Січня 2019 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ КУЗЬМИ


05.02.2016

Шанувальники творчості знаменитого автора і виконавця Кузьми, який трагічно загинув рік тому в ДТП, влаштували вечір пам’яті. За ініціативою активістів молодіжного руху міста Олександра Мулика, Романа Калова, Сергія Кошелєва та членів міської молодіжної Ради Олександра Мошенського та Костянтина Нечитовського, при підтримці відділів Каховської міської ради у справах молоді та спорту, культури 02 лютого у вестибюлі МПК "Меліоратор" відбувся вечір пам’яті відомого українського співака Андрія Кузьменка з гурту "Скрябін", в якому взяли участь близько 70 чоловік. Каховчани добре пам’ятають Кузьму, адже він неодноразово приїздив у наше місто в рамках фестивалю "Таврійські ігри". Звучали пісні Андрія, присутні ділились спогадами про музиканта, який за життя був веселою і доброю людиною, про зустрічі з ним. На завершення вечора присутні пом’янули загиблого хвилиною мовчання та засвітили свічки пам’яті. Під гітару виконали найбільш відомі пісні: "Старі фотографії", "Лист до мами", "Мовчани", "Я не тримаю зла" та інші.
Нагадаємо, що лідер групи "Скрябін" Андрій Кузьменко (Кузьма) народився 17 серпня 1968 року у Львівській області, в сім’ї вчительки музики та інженера. Саме завдяки матері він почав займатися музикою, а згодом закінчив музичну школу по класу фортепіано. У 1983 році Кузьма почув по програмі польського радіо передачу "Вся ця доля", де прозвучала шотландська група The Exploited, яка захопила його і назавжди змусила полюбити панк-музику. Тоді у нього відкрилося друге дихання і він вирішив поширювати панк серед молоді. Так з’явилася група "Ланцюгова реакція". Для репетицій групи використовувався актовий зал школи, де навчався Кузьма. Пізніше, навчаючись в Львівському медінституті, він активно продовжував займатися музикою. Вже через рік Кузьма познайомився з Володимиром Шкондою, з яким мав подібні смаки. Спочатку вони тільки слухали музику, а пізніше стали її грати. Володя був гітаристом, Кузьма грав на піаніно. Цю групу Кузьма вважав першим етапом появи "Скрябіна". У 1987 році він написав пісні Lucky Now, Brother, Та то вже є. Точкою відліку для гурту "Скрябін" стало прийняте 29 червня 1989 року рішення учасників групи записати композицію Feel the Pain і її україномовний варіант - Чуєш Біль. Історія життя Кузьми надалі була тісно пов’язана з гуртом "Скрябін". У 2000 році Кузьма став ведучим власного хіт-параду "Гаряча сімка", який проіснував до 2002 року. У 2006 році Кузьменко проявив себе як талановитий письменник після видання його власної книги-автобіографії "Я, Победа и Берлин". Вона мала шалену популярність, кілька разів перевидавалася.
Український шоу-бізнес Кузьма порівняв з каструлькою борщу, який "довго-довго вариться, а потім вимикають газ, і він починає бродити". Кузьма намагався "розбудити нерв" українського шоу-бізу, розбурхати слухачів, які, слухаючи музику, не особливо-то і намагаються розібратися в якості пісенного продукту.


© Фотографії Костянтина Нечитовського

 

Фото: