UKR
Вівторок 24 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинВ УКРАЇНІ ЗМІНИЛИ ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ


19.04.2016

Кабінет міністрів України затвердив правила реєстрації місця проживання та порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.
Про це йдеться в урядовій постанові від 2 березня 2016 року №207. Рішенням сесії міської ради утворено відділ реєстрації місця проживання осіб Каховської міської ради, який з 04.04.2016 року розпочав свою роботу.
Відповідно до правил, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі, коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не створений), на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники забов"язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження
Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або його представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно зі зняттям з попереднього місця проживання.
Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою.
Для реєстрації в м. Каховці особа або її представник подає до відділу реєстрації місця проживання осіб Каховської міської ради ( вул. К.Маркса, 103 каб. 301), у тому числі через центр надання адміністративних послу Каховської міської ради (вул. К.Маркса, 138) документи:
1) заяву;
2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;
3) квитанцію про сплату адміністративного збору;
4) документи, що підтверджують:
- право на проживання в житлі (наприклад, ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення в житлове приміщення і таке інше);
- право на перебування або взяття на облік у спеціалізованому соціальному закладі, установі соціального обслуговування та соціального захисту особи - довідка про взяття на обслуговування в установі, закладі (для осіб, які перебувають на обліку в цих установах або закладах);
- проходження служби у військовій частині, адреса якої вказується при реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині (для військовослужбовців, крім строковиків);
5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);
6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи (в разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно зі зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).
У разі подання заяви представником особи додатково надаються:
- документ, що посвідчує особу представника;
- документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
За реєстрацію, зняття з реєстраціїмісця проживання сплачується адміністративний збір:
у разі звернення особи протягом встановленого Законом строку - у розмірі 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати;
у разі звернення особи з порушенням встановленого Законом строку - у розмірі 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати.
У разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну адміністративну послугу та зараховується до місцевого бюджету за новим місцем проживання.
За проживання громадян без паспорта громадянина України або за недісним паспортом громадянина України, а також проживання без реєстрації місця проживання встановлена адміністративна відповідальність у вигляді попередження, а за вчинення тих самих дій протягом року тягне за собою накладання штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумівв доходів громадян.
Довідки про склад сім»ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/ будинку осіб також можна отримати безоплатно у відділ реєстрації місця проживання осіб Каховської міської по понеділкам, середам та п»ятницям з 8.00 до 17.00 (12.00-13.00 обідня перерва), маючи при собі документи зареєстрованих осіб та домову книгу.
Також Постановою Кабінету Міністрів України затверджено порядок передачі органами реєстрації інформації про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб з реєстрів територіальних громад до Єдиного державного демографічного реєстру. На період до 1 січня 2017 року інформацію від виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, їхніх посадових осіб, сільських голів, які здійснюють реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування в Єдиний державний демографічний реєстр може передаватися в паперовому та електронному вигляді.

 

 

Фото: