UKR
П'ятниця 09 Грудня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинУтворення депутатських фракцій місцевих рад


23.03.2021

        Головний спеціаліст відділу з питань депутатської діяльності Каховської міської ради надає роз`яснення щодо утворення депутатських фракцій місцевих рад.
       Депутат місцевої ради наділений правом об’єднуватися з іншими депутатами місцевої ради в депутатські групи, фракції, які діють відповідно до регламенту ради. Депутатські фракції місцевих рад формуються на партійній основі депутатами місцевих рад. Депутат місцевої ради може входити до складу лише однієї депутатської фракції. Після відповідного оформлення матеріалів про утворення депутатської фракції головуючий на пленарному засіданні відповідної місцевої ради інформує депутатів місцевої ради про реєстрацію такої депутатської фракції, її кількісний склад. Інші питання створення та діяльності депутатських фракцій визначаються регламентом Каховської міської ради VІІІ скликання у Розділі 13 «Депутатські групи та фракції».
       Право на утворення та участь в депутатській фракції є важливим для депутата з багатьох причин. По-перше, це представницькі можливості певної політичної сили в раді, відзначення роботи політичної партії в офіційних документах ради (протоколах, дорученнях, проєктах рішень), можливість оголошення публічних позицій з певних питань. По-друге, фракція має визначені законом права на пропорційне представництво в постійних та тимчасових контрольних комісіях, право на попереднє обговорення кандидатур, що обираються чи затверджуються радою, право на гарантований виступ представника фракції на пленарному засіданні з кожного окремого питання порядку денного. На відміну від депутатських груп, кількісний склад депутатських фракцій законом не визначений.
        Отже, хочемо відзначити, що питання діяльності депутатських фракцій має велике значення як для самих політичних партій та їх представників, так і для місцевої ради в цілому. Наявність рівних можливостей для політичних партій на фракцію в раді дозволяє реалізувати конституційний принцип політичного та ідеологічного плюралізму. Відсутність вимог щодо кількості членів фракції дозволяє належно представляти політичні ідеї, сприяє конкуренції та публічній боротьбі, виробленню і пошуку оптимальних рішень. Це підсилює роль опозиції в місцевій владі. Важко собі уявити ефективну і справедливу владу в демократичному суспільстві без забезпечення прав опозиційних сил. Це запорука розвитку політичного простору, це механізм запобігання узурпації влади та обмеження зловживань.

Фото: