Середа 21 Листопада 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини

УРОЧИСТИЙ МІТИНГ В КОЗАЦЬКОМУ СКВЕРІ ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ТА ДНЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА В КАХОВЦІ

16.10.2018

14 жовтня в Каховці, в Козацькому сквері, біля Козацького хреста на честь гетьмана Богдана Ружинського та Українських козаків розпочався урочистий мітинг, присвячений Дню захисника України та Дню Українського козацтва. За традицією свято розпочалось з підняття Державного прапору України та козацького прапору - копії запорозького прапору кінця XVIII-го століття. Право підняти прапори було надано найбільш активним учасникам патріотичного руху руху міста: учаснику АТО, члену ГО "Учасники АТО "Скіф" Павлову Сергію, юній козачці куріння "Джура" (ЗОШ № 4) Каховської паланки УДЮТ "Січ Козловій Єлизаветі, вихованці Військово-патріотичного гуртка "Сокіл" (ЦДТ) Кравчук Катерині та козаку Каховського козачого товариства Гадючко Олексію. Присутніх вітали: міський голова Андрій Дяченко, голова ГО "Учасники АТО "Скіф" Андрій Кудрич, козак Каховського козачого товариства, сотник Українського козацтва, капітан Збройних Сил України Микола Огданець, отаман Херсонської (Кам’янсько-Олешківської) паланки Міжнародної громадської організації "Військо Запорозьке низове" Юрій Властов, тощо. За традицією присутні поклали квіти до Козацького хреста гетьману Богдану Ружинському і Українським козакам та до пам’ятника кошовому отаману Івану Сірку. В цей день було покладено квіти також до меморіального комплексу "Вічний вогонь", до меморіальних дощок та на могили земляків, які загинули в ході проведення АТО: Олега Ліфінцева, Руслана Салівончика, Сергія Колотаєва, Ігоря Максименка, Максима Вітюка, Євгена Тихонова та до козацьких могил: сотника Українського козацтва Станіслава Панаска, старійшини Каховського Козачого товариства Павла Давиденка, курінного Українського козацтва Володимира Нечая, козаків Анатолія Чуприни і Анатолія Федоренка. Міський голова Андрій Дяченко спільно з Андрієм Кудричом з нагоди свята вручили грамоти, подяки та подарунки учасникам АТО, а також грамоти активістам козацького руху міста. В пам’ять про Українських козаків, про загиблих каховчан у Другій Світовій війні, а також сучасних козаків, патріотів України, наших земляків, які загинули в ході проведення Антитерористичної операції на Сході України було оголошено Хвилину мовчання. Після цього розпочалась одна з головних подій свята - посвята козачат. В цей день були посвячені в козачата 193 юних патріотів та майбутніх захисників України з різних куренів Каховської паланки УДЮТ "Січ": з рою гетьмана ім. Богдана Хмельницького (Дмитрівська ЗОШ), з куріння "Скіф" (гімназія), з рою "Запорожці" (Сергіївська ЗОШ), з куріння "Джура" (ЗОШ № 4), з рою "Сокіл" (Кам’янська НВК), з рою "Нащадки козацької слави" (Чорноморівська ЗОШ), з куріння "Козацька люлька" (ЗОШ № 5), з рою "Вільний подих степу" (Роздольненська ЗОШ), з куріння "Мандрівник" (СЗОШ № 2), з рою "Залізні вовки" (Коробківської ЗОШ) та ін. В святі традиційно взяли участь почесні гості, члени Миколаївського союзу скаутів з м. Снігурівка. Присутніх вітали віршами практиканти відділу у справах молоді та спорту Ліфінцева Вікторія (учасник Каховської школи кіно і телебачення "КіТ", ЗОШ № 3) та Блищук Віроніка (ЗОШ № 1) та піснею солістка МПК "Меліоратор" Галина Скрипніченко. За традицією святкові заходи закінчились смачним козацьким кулішем від Каховського Козачого товариства, ГО "Учасники АТО "Скіф", Каховської паланки УДЮТ "Січ", відділу у справах молоді та спорту, Каховської райдержадміністрації, ТОВ "Тройка" та Каховського ХПП.