П'ятниця 19 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

Урочисте козацьке коло в Каховці з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва

15.10.2019

14 жовтня відбулась святкова хода захисників України - учасників АТО, козаків, козачат та міської і районної громадськості, а потім в Козацькому сквері відбулося урочисте козацьке коло з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва. За традицією свято розпочалось з підняття Державного прапору України та козацького прапору - копії запорозького прапору кінця XVIII-го століття. Присутніх вітали: міський голова Андрій Дяченко, заступник військового комісара з Територіальної оборони Сергій Корнєєв, голова ГО "Учасники АТО "Скіф" Андрій Кудрич, козак Каховського козачого товариства, почесний отаман Каховської паланки УДЮТ "Січ" Микола Огданець, директор районного центру дитячо-юнацької творчості Ольга Іваненко, представник Свято-Покровського собору отець Владислав та член Каховської паланки УДЮТ "Січ" Олеся Мінська. За традицією присутні поклали квіти до Козацького хреста гетьману Богдану Ружинському і Українським козакам та до пам’ятника кошовому отаману Івану Сірку. В цей день було покладено квіти також до меморіального комплексу "Вічний вогонь", до меморіальних дощок та на могили земляків, які загинули в ході проведення АТО: Олега Ліфінцева, Руслана Салівончика, Сергія Колотаєва, Ігоря Максименка, Максима Вітюка, Євгена Тихонова та до козацьких могил: сотника Українського козацтва Станіслава Панаска, старійшини Каховського Козачого товариства Павла Давиденка, курінного Володимира Нечая, козаків Анатолія Чуприни і Анатолія Федоренка. Міський голова Андрій Дяченко з нагоди свята вручив нагрудні знаки "Учасник АТО" Рудковському Анатолію та Стремедловському Андрію. За багаторічну активну участь в розвитку козацького громадського руху міста та з нагоди святкування Дня захисника України і Дня Українського козацтва Грамотою міського голови були нагороджені: Мельникова Дар’я (наставник куріння "Скіф" (гімназія), Нечітовський Костянтин (наставник куріння "Джура" (ЗОШ № 4), Мулік Юрій (козак Каховського козачого товариств), Федас Максим (співробітник міського громадського формування з охорони громадського порядку "Щит"). Подяками міського голови були відзначені учасники АТО: Орловський Сергій, Партика Дмитро, Сличко Михайло. В пам’ять про Українських козаків, про загиблих каховчан у Другій Світовій війні, а також сучасних козаків, патріотів України, наших земляків, які загинули в ході проведення АТО було оголошено Хвилину мовчання. Після цього розпочалась одна з головних подій свята - посвята козачат. В цей день були посвячені в козачата 180 юних патріотів та майбутніх захисників України з різних куренів Каховської паланки УДЮТ "Січ": з куріння "Скіф" (гімназія), з куріння "Джура" (ЗОШ № 4), з куріння "Козацька люлька" (ЗОШ № 5), з куреня "Гілея" (Чорнянська ЗОШ), з куріння "Мандрівник" (СЗОШ № 2). В святі традиційно взяли участь почесні гості, члени Миколаївського союзу скаутів (м. Снігурівка). Присутніх вітала піснею солістка МПК "Меліоратор" Галина Скрипніченко. За традицією святкові заходи закінчились смачним козацьким кулішем від Каховського Козачого товариства, ГО "Учасники АТО "Скіф", Каховської паланки УДЮТ "Січ", відділу у справах молоді та спорту, Каховської райдержадміністрації.