UKR
Середа 18 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинУЧНІВСЬКА МОЛОДЬ ВШАНУВАЛА РІЧНИЦЮ ВИЗВОЛЕННЯ КАХОВКИ


04.11.2014

altГотуючись до відзначення 70-річчя визволення України та 71-ої річниці визволення Каховки від фашистських загарбників, у місті було проведено ряд заходів, пов’язаних однією патріотичною лінією, спрямованих на виховання шанобливого ставлення до пам’яті про подвиги нашого народу у роки Великої Вітчизняної війни.  

Так, у вересні група краєзнавців ЗОШ № 5 під керівництвом вчителя історії Грек І.М. прийняла участь в естафеті пам’яті, присвяченій 70-річчю визволення України від фашистських загарбників, в рамках історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «А ми тую славу збережемо».
Музей історії школи ЗОШ № 4, керівник Рассолова Н.М., став учасником обласного конкурсу музеїв «Скарби нашої пам’яті» в номінації «Шляхами втрат і перемог». І саме Наталія Миколаївна підготувала творчий конкурс-реконструкцію «Визволителям Херсонщини  відомим і невідомим, присвячується…» по відтворенню подій Великої Вітчизняної війни, що відбувалися на території нашого міста, який достойно представила команда вчителів  на  туристичних змаганнях педагогів Херсонської області, присвячених Дню туризму.
В обласному конкурсі шкільних та студентських творів «Літопис історії» в номінації «Визволителям героям наша пам’ять і уклін» прийняли участь учні ЗОШ № 2, 3, гімназії.
 Вихованка ЦДТ, учениця СЗОШ №2 Єлизавета Юсупова, разом із своїм керівником Яблонською А.М. провела пошукову  роботу, яку відобразила в дослідженні  «Долі дітей війни» та представила її на розгляд обласного конкурсу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина - Україна» в номінації «З попелу забуття».
Пам’ять про подвиги зображено і в дитячих малюнках вихованців ЦДТ та учнів шкіл міста для обласного конкурсу «Минуле стукає в наші серця», присвяченого 70-річчю визволення України.
Окрім участі в різноманітних конкурсах Всеукраїнського та обласного рівнів в навчальних закладах міста відбулися години спілкування, тематичні виставки, присвячені цим подіям. Педагоги і учні прийняли участь у міському мітингу 28 жовтня 2014 року, а клуб ЗОШ №1 «Майбутній воїн» та загін МЧС ЗОШ №3 «Рятівник» несли цього дня почесну варту.
Традиційною вже є краєзнавча конференція, яка відбулася 30 жовтня 2014 року на базі Каховського історичного музею. Дев’ять краєзнавців загальноосвітніх та позашкільного закладу представили свої роботи та захистили їх: Тур Михайло «Війна через нагородні листи Бабенка» (ЗОШ № 1), Гребенюк Микита «Каховський Бабин яр», Другальова Наталія «Старший сержант, командир кулеметного взводу Соцький Володимир Лук’янович», Мальцева Карина «Білоцерковський Натан Ізраілевич – людина-легенда»  (СЗОШ № 2), Черні Анна «Почесні громадяни Каховки» (ЗОШ № 3), Коняшина Валентина «Участь Михайла Романовича Філіпченка у звільненні Херсонщини» (ЗОШ № 4),  Скороходов Артем «Нагородні листи учителя Тесельського Станіслава Григоровича» (ЗОШ № 6), Остапенко Олександра «Ордени танкіста Івана Трохимовича Бойко» (НВК «Гімназія»), Юсупова Єлизавета «Долі дітей війни» (ЦДТ). Поважне журі у складі директора музею С.Л.Сидьолкіної, начальника відділу освіти М.В.Гончара, начальника відділу у справах молоді та спорту В.А.Зубкова  задавали питання та позитивно оцінили виступи більшості учнів. Виступила перед присутніми і керівник клубу “Ветеран” та Почесний ветеран України О.Ф.Дар’їна. По завершенню конференції діти вручили квіти присутнім ветеранам Великої Вітчизняної війни та педагогам-ветеранам.
Також у міській універсальній бібліотеці до уваги каховчан було представлено виставку “Україна у роки Великої Вітчизняної війни” у період з 21 по 28 жовтня 2014 року та проведено конкурс малюнків “Салют Перемога!” серед читачів дитячого абонементу.

©Фотографії Сергія Кашуліна

Фото: