UKR
Середа 20 Березня 2019 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

У ПАРКУ СЛАВИ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ВИЗВОЛИТЕЛІВ МІСТА


02.11.2016

Вшанувати загиблих у роки Другої світової війни каховчан і подякувати тим, хто не шкодуючи власного життя звільнив наше місто у далекому 1943 році зібралися каховчани сьогодні, 2 листопада, у Парку Слави.
Під час Другої світової кожний другий каховчанин пішов на фронт, майже 4 тисячі не повернулося додому. Каховчани в повній мірі відчули страшний тягар цієї кровопролитної війни: були свідками того, як відступала Червона Армія в серпні-вересні 1941-го року, жили і боролися під час окупації рідного міста нацистами, коли З тисячі каховчан були розстріляні, а біля 2-х тисяч - вивезені у німецьке рабство.
Цього осіннього дня урочиста колона на чолі з ветеранами розпочала ходу від центру міста. Каховчани віддали шану загиблим біля підніжжя монументу «Вічний вогонь» на Набережній міста та рушили до Парку Слави, де височить один із символів звільнення нашого міста - танк Т-34. 2 листопада 1943 року бійці 417-ї Стрілкової дивізії 44-ї армії 4-го Українського фронту першими вступили в Каховку. Право заступити в почесний караул біля пам’ятника воїнам визволителям було надано членам клубу «Майбутній воїн» ЗОШ №1.
Разом з очільниками міста та району вшанувати пам’ять воїнів прийшли городяни міста, учні шкіл, ветерани, депутати, представники підприємств та бюджетних установ. Перший заступник міського голови Олег Кожемʼякін привітали присутніх з 73-ю річницею визволення Каховки. Голова клубу "Ветеран", Почесний ветеран України Олександра Дар’їна нагадала присутнім, якою дорогою ціною завойовано перемогу над німецько-нацистськими загарбниками. А потім хор ветеранів заспівав для гостей свята улюблених воєнних пісень. Клірик Свято-Покровського кафедрального собору отець Владислав нагадав присутнім про страшні жертви, які були понесені у ході війни та здійснив молитву за загиблими. Заступник Каховського комісара, підполковник Збройних Сил України Радислав Виноградов та заступник Каховського комісара, майор Збройних Сил України Андрій Заговенко вручили медалі тим, хто сьогодні зі зброєю в руках рішуче відстоює територіальну цілісність держави.
Учасники церемонії вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника загиблим танкістам та самого танку. Не дивлячись на те, що понад сімдесят років відділяє нас від тих днів, коли Україна була звільнена від нацистських окупантів, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.


Фотографії Владислави Базилевич

 

 

Фото: