Четвер 28 Березня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

У міськвиконкомі відбувся тренінг по нарощуванню потенціалу громади

07.10.2021

07 жовтня у приміщенні Каховського міського виконавчого комітету відбувся тренінг по нарощуванню потенціалу громади.

На порядку денному було обговорення перспектив розвитку громади, напрямів майбутніх проєктів, мобілізації ресурсів у партнерстві з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН) та Херсонською обласною державною адміністрацією (ХОДА).

ПРООН — агентство Організації Об’єднаних Націй, що спеціалізується на питаннях розвитку. ПРООН підтримує стратегічні ініціативи, спрямовані на розвиток потенціалу, аби сприяти всебічному зростанню і сталому людському розвитку. Завдяки партнерству з національними, обласними та місцевими органами влади, громадянським суспільством і приватним сектором, ПРООН прагне підтримати Україну на шляху до подолання бідності, розвитку людського потенціалу, досягнення справедливих результатів, захисту довкілля і просування демократичного врядування.

Учасниками тренінгу були:

- регіональний координатор ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в Херсонській області — Есма Умерова;

- начальник відділу з питань зовнішньоекономічної діяльності та міжнародної технічної допомоги управління «Офіс інвестицій та розвитку експорту» ХОДАОлена Якуба;

- заступник голови ХОДА — Павло Кулик;

- міський голова — Віталій Немерець;

- секретар міської ради — Ірина Гончарова;

- перший заступник міського голови, депутат Херсонської обласної ради — Галина Гондарева;

- староста сіл Роздольне та Вільна Україна — Тетяна Жужа;

- староста села Чорноморівка — Володимир Гузь;

- староста села Коробки — Григорій Івасішин;

- староста села Малокаховка — Леонід Каськович;

- начальники та головні спеціалісти відділів та управлінь міської ради;

- керівники комунальних підприємств громади.

Спікер Есма Умерова ознайомила присутніх з основними напрямками діяльності ПРООН в Херсонській області:

- покращення доступу вразливих груп населення до якісних медичних послуг та швидкої діагностики;

- покращення доступу вразливих груп населення до онлайн освіти;

- покращення доступу вразливих груп населення у віддалених населених пунктах до якісних адміністративних послуг;

- підвищення якості та доступності адміністративних послуг;

- організація процесу надання паспортних послуг в територіальних громадах області;

- розвиток соціального підприємництва та створення додаткових економічних можливостей для жінок і молоді;

- розвиток туристичної інфраструктури та створення нових можливостей для розвитку малого і середнього бізнесу.

ПРООН пропонує взяти участь у конкурсі проєктів для посилення стійкості громад Херсонської області. Конкурси відбуваються в рамках реалізації спільного проєкту ПРООН в Україні та Уряду Великої Британії, що фінансується через посольство Великої Британії в Україні.

Мета конкурсів — підтримка партнерських проєктів, які спрямовані на покращення доступу до якісних державних послуг (адміністративних, соціальних, медичних, освітніх) для всіх верств населення, особливо — найбільш вразливих груп, а також на соціально-економічне відновлення та сталий розвиток громад Херсонської області, що має сприяти підвищенню стійкості громад в умовах багатофакторної кризи та укріпленню довіри населення до місцевих, регіональних та національних органів влади.

Олена Якуба розповіла учасникам тренінгу про роботу відділу з питань зовнішньоекономічної діяльності та міжнародної технічної допомоги управління «Офіс інвестицій та розвитку експорту» ХОДА. Зокрема — про співпрацю з міжнародними партнерами, в тому числі з ПРООН, U-LEAD з Європою, тощо.

Павло Кулик повідомив присутнім про програму цифрових компетенцій та плани її реалізації в області, а також про сурдопереклад для людей з особливими потребами під час взаємодії з представниками влади.

Міський голова Віталій Немерець подякував гостям з Херсона за пропозиції щодо можливості участі Каховської територіальної громади в міжнародних проєктах та заявив про готовність до співпраці.