UKR
Понеділок 11 Грудня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин


2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 1970

У МУЗЕЇ ОСЕЛИЛИСЯ ВЕСЕЛІ ЇЖАЧКИ


15.01.2015

Напередодні Нового року за старим стилем Каховський історичний музей запросив своїх гостей на незвичайну виставку. Справа в тому, що невдовзі до цього Ігор Анатолійович Даниленко - головний архітектор Каховського району передав в дар музею свою дивовижну колекцію забавних, чарівних, милих, кумедних, скромних і мудрих їжаків.

У колекції близько 300 їжаків. Більшість з них керамічні - матові і глазуровані. Є і скляні та з дерева. Цікаві з каменю, наприклад, граніту та з самоцвітів (з селеніту - місячного каменю). Є їжаки з металу, з ракушок, з рогу, з бурштину. Крапельки смоли, що ввібрали промені стародавнього сонця, скам’янілі під морським дном, пережили століття й епохи, вони зберегли невловиме дихання старовини. А ось - їжачки з пластмаси, з тканини, штучного хутра. Всі види матеріалу і не перерахуєш.

 

Є на виставці і найбільший їжак висотою 60 см, найменший - 8 мм. А їжаки-тапочки і їжака-шапочку продемонструвала присутнім юна помічниця, Ксенія Колос.

Ігор Анатолійович із задоволенням розповів присутнім, що його колекція розпочалася із романтичного захоплення. Навчаючись в Одесі він познайомився з красунею Ольгою, студенткою медичного закладу, яка невдовзі стала його дружиною. Саме їй на одному з побачень він вперше подарував їжачка, як натяк на строгий характер дівчини. З цього й почалося захоплення: Ігор дарував Ользі їжачків, виготовлених на Ленінградському фарфоровому заводі, Московській художній фабриці, їжачків, привезених з Литви, Білорусі, Китаю, Італії, Мексики та Маврикія, їжаків з Дубаї та Хабаровська. Географія колекції просто вражає. А оскільки ця історія розпочалася в Одесі, присутні з радістю занурилися в атмосферу старої Одеси, яку створив неперевершений Юрій Іванов з піснею “Одеський порт” (муз. М.Табачника, слова Л.Утесова).

Завітали на свято і Дід Мороз та Снігуронька, які прийшли з подарунками. А гості змогли не лише насолодитися спогляданням виставки, а й скуштувати смаколики, зроблені у формі їжачків. Наприклад, у Польщі є традиція, коли польські наречені напередодні весілля печуть хліб у формі їжака, а в росіян оберегом для молодят був особливий калач «їжак», який дарували в день весілля. У нас же гостям на весіллі прийнято дарувати «шишки», які взагалі-то і є їжачками-оберегами.

Директор Каховського історичного музею Світлана Сидьолкіна та науковий співробітник Валентина Колос запросили мешканців міста відвідати виставку. А для маленьких каховчан вже підготовлено тематичну екскурсію з демонстрацією мультфільмів, загадками і частуваннями.

 

 ©  Фотографії Владислави Базилевич