Середа 17 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

У КАХОВЦІ ПРОЙШОВ МІТИНГ ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22.01.2015

Однією з найважливіших дат поряд із Днем проголошення Акту про Незалежність Української держави і Днем Конституції України вважається 22 січня. Саме цього дня у 1919 році відбулося возз’єднання Української та Західноукраїнської Народних Республік. 96 років тому біля пам’ятника гетьману Хмельницькому у Києві у присутності десятків тисяч людей лідери Української Народної Республіки і делегація Західноукраїнської Народної Республіки заявили про свій намір побудувати єдину соборну Українську державу. Сьогодні ми з державницькою гідністю маємо пам’ятати усіх, хто формував концепцію державності, соборності та свободи.

22 січня 2015 року у контексті відзначення Дня Соборності України і 96-ї річниці проголошення Акта Злуки у Каховці відбувся урочистий мітинг. Вже зранку каховчани зібралися на набережній міста біля пам’ятного знаку на честь гетьмана Богдана Ружинського та взяли участь в урочистій ході покладання квітів до пам’ятного знаку. Міський голова Олександр Карасевич виступив перед присутніми та наголосив на тому, що українці пройшли нелегкий шлях державотворення, а єдність і воля – це ті поняття, які визначають шляхи розвитку нашої держави. Також міський голова закликав громаду до єдності та порозуміння, адже ми — одна сім’я і все, що відбувається в нашому суспільстві, ми повинні прийняти та витримати разом. Звернулася до присутніх і президент міського учнівського парламенту старшокласників Олександра Варава, учениця СЗОШ № 2.