UKR
Неділя 29 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинУ ГІМНАЗІЇ ПРОЙШЛИ ДЕБАТИ НАВКОЛО ПОСТАТІ ВЕЛИКОГО ГЕТЬМАНА


01.12.2014

   alt Початок XVIII сторіччя ознаменувався продовженням напруженої боротьби українського народу за своє визволення. Адже вже не було такого провідника як Богдан Хмельницький, а період Руїни хоч завершився, проте не поклав край внутрішньому суперництву. Врешті – решт з’являється постать нового гетьмана, про життя і діяльність якого існують різні думки. І постать ця - Івана Мазепи. Отож, ким саме був Мазепа – зрадником народу чи його визволителем? Чого саме він прагнув – поневолення земляків чи незалежної держави? Понад три століття минули з дня смерті великого українського гетьмана, але й досі точаться суперечки навколо його неоднозначної історичної постаті.

    27 листопада старшокласники гімназії й ЗОШ № 5 у формі дебатів спробували знайти відповідь на це спірне питання. Форма проведення заходу, дебати, мабуть, найкраще підійшла до теми обговорення, адже обрані команди аргументовано доводили тезу, запропоновану до обговорення, а інші — опонували їй. Та й як гра — дебати найбільш демократичні, оскільки передбачають чесність, рівність можливостей, повагу до опонента, толерантність і, одночасно, критичне мислення. Найзапекліші суперечки точилися навколо Коломацьких статей, підписаних гетьманом. Команди виступали майже на рівних, перемогу гімназисти отримали з незначною перевагою.
    За грою напружено спостерігали учні 9 – 10х класів  і вчителі гімназії, міський парламент старшокласників, начальник відділу в справах сім’ї та молоді Віктор Зубков. Старшокласники не тільки вболівали, а й навчалися, бо дебатні турніри, організовані бібліотекарем Світланою Стрельчук, – це традиційна форма інтелектуальних ігор у гімназії.

Фото: