UKR
Вівторок 17 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинТретя хвиля часткової мобілізації


29.07.2014

21 липня 2014 року Президент України підписав Указ «Про часткову мобілізацію», який на наступний день був затверджений Верховною Радою України.

 Часткова мобілізація оголошена у зв'язку з поширенням проявів тероризму, що призводять до загибелі мирного населення та військовослужбовців у східних регіонах, концентрацією угруповань військ (сил) на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу та небезпекою незалежності України.

Указ має на меті задоволення потреби у доукомплектуванні Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань військовозобов’язаними та резервістами відповідно до мобілізаційних планів.

Мобілізація триватиме протягом 45 днів на території всіх 24 областей та міста Києва.

 Категорії громадян, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, визначені ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Зокрема це: чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ять і більше дітей віком до 16 років; жінки , на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років; зайняті постійним доглядом за особами, що

його потребують, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

 Раніше часткова мобілізація оголошувалася Указами Президента України від 6.05.2014 No 454 і від 17.03.2014 No 303.

  Рівень оснащеності та озброєння українських військових значно зріс. Зокрема, кількість бронежилетів з часу початку АТО зросла у 3.5 рази, забезпеченість ними досягнула 70%. Згідно з уже укладеними угодами до кінця серпня цей показник досягне 100% (саме бронежилетами ІУ-го і вище класу захисту). Наша армія отримала бойовий досвід, що підвищило ефективність управління військовими підрозділами та їх боєздатність.

Мобілізація буде проводитися виключно за тими військово-обліковими спеціальностями, у фахівцях яких у сил АТО є потреба. Мобілізації не підлягають юнаки призовного віку. Військомати будуть викликати тільки тих, хто вже проходив службу у Збройних Силах та/або має військовий квиток. Як правило, це особи старші 20 років.

 Важливо, що кожен мобілізований перед відправкою у зону АТО буде проходити не менш як 15-денне навчання - т.зв. бойове злагодження на полігонах.

 Усі учасники АТО отримають статус учасника бойових дій — 1.07.2014 до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» внесені зміни, які передбачають, що учасниками бойових дій визнаються також військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники ЗСУ, Нацгвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, інших військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції.

 Третя хвиля мобілізації дасть можливість перепочинку та морально- психологічного відновлення для тих бійців, які вже тривалий час на «передовій». За рахунок прибуття нових змобілізованих сил відбудеться ротація: підрозділи із зони АТО будуть тимчасово переведені у спокійніші регіони. Окрім того, таким бійцям відповідно до графіка та конкретної життєвої ситуації планується надавати короткострокові відпустки.

 Важливо не плутати ротацію та демобілізацію: остання (тобто повернення мобілізованих до «мирного» життя) може бути проведена лише на основі окремого Указу Президента України.

 Згідно з оприлюдненими 22.07.14 результатами опитування соціологічної групи

«Рейтинг», на питання «Як би Ви оцінили сьогоднішній стан відносин України

та Росії» більшість (57% ) відповіли, що це - в і й н а . Кожен п ’ятий (19%) - політичний конфлікт, 8% - тимчасове непорозуміння, 6% - економічний конфлікт, 1% - інше, 9% - не визначилися.

58% вважають, що за збройними протистояннями на Сході України стоять російські спецслужби, ще 49% вбачають оточення колишнього Президента В.Януковича. Ще чверть покладають відповідальність на Партію регіонів (28%)

та на місцевих олігархів (24%), кожен п ’ятий (18%) вважає, що за цим стоять місцеві мешканці, невдоволені політикою нової влади, 15% - радикальні націоналістичні організації, 11% - західні спецслужби, 6% - українські спецслужби, за інший варіант - 4%, не визначилися — 11%. 61% респондентів підтримують вступ України до ЄС . 20% - до Митного союзу, стільки ж (19%) - не визначилися. 44% підтримують вступ України до НАТО. 35% - проти, 22% не визначилися.