UKR
Понеділок 24 Вересня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

СВЯТО КОЗАЧАТ КАХОВЩИНИ


07.12.2016

Цього року 2 грудня у Каховській школі мистецтв на XXІІ міськрайонне дитяче козацьке свято до Дня Збройних Сил України зібралися юні козаки та козачки, їх наставники, друзі та рідні.
Вже у фойє присутніх налаштовувала на патріотичний лад музика та цікаві виставки: звітів дитячих козацьких куренів за 2016 рік, виробів ГО "Каховський узвіз", літератури з теми козацтва районної бібліотеки ім. Миколи Братана. Присутні могли помилуватись виставкою сучасного українського мистецтва "Чорний квадрат Малевича. Україна. Світ". Військово-історичний клуб "Каховка" спільно з членами ГО "Каховський військово-патріотичний клуб "Сокіл" демонстрували своє уміння збирати та розбирати автомат.
Перед початком свята присутні переглянули цікавий відеофільм "Вірастюк в АТО. Патрулювання морського кордону. Програма Західний кордон". У цьому фільмі глядачі побачили не тільки найсильнішу людину 2004 року Василя Вірастюка в Маріуполі, а й морських прикордонників, серед яких був і наш земляк, каховчанин, старший боцман корабля морської охорони "Донбас" Олександр Зікранець. А розпочалося свято виконанням Гімну України та урочистим внесенням державних і козацьких прапорів.
Цього дня у залі було дуже людно - представники 12-ти дитячих козацьких організації Каховщини, члени Каховської паланки УДЮТ "Січ" зібралися у дружньому колі. Для присутніх свято стало важливим моментом усієї цьогорічної роботи, адже саме сьогодні було підведено остаточний підсумок відкритих міських змагань дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска, козака Каховського Козачого товариства, який стояв у витоків створення міськрайонних дитячих козацьких свят Каховщини до Дня Збройних Сил України. Присутні вшанували пам’ять Станіслава Панаска, а також всіх, хто загинув захищаючи Україну: козаків, учасників Другої Світової війни, воїнів-інтернаціоналістів, воїнів, які загинули захищаючи нашу державу в зоні АТО на Сході України: Олега Ліфінцева, Руслана Саливончика, Романа Атаманчука, Олександра Зеленського, Ігоря Максименка, Максима Вітюка, Сергія Колотаєва, Володимира Рвачова, Євгена Тихонова, Віталія Благовісного. За традицією, в цей день було покладено квіти до Козацького хреста на честь гетьмана Богдана Ружинського та Українських козаків, до Меморіального комплексу "Вічний вогонь", до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, до меморіальних дошок та місць поховань каховчан, які загинули в зоні Антитерористичної операції на міському кладовищі. Право покласти квіти було надано учаснику Антитерористичної операції, старійшому наставнику Каховської паланки УДЮТ "Січ" Кравчику Володимиру, члену куріння "Скіф" (гімназія), кращій юній козачці 2015 року Окул Олександрі, козаку Каховського Козачого товариства, ветерану Збройних Сил Миколі Тарану та наказному осавулу Каховської паланки УДЮТ "Січ" Григорію Мінському.
З цікавого ролика від отамана Каховського Козачого товариства Олександра Глущенка присутні пригадали XVІІ таборовий збір "Соснова Січ-2016. TERRA KOZACCORUM", який відбувся в сосновому борі 8-11 вересня 2016 року. Переглянули і відеоролик "Соціальна реклама", який підготувала каховчанка, патріот України Іванченко Наталія.
Зі словами привітання звернулися до присутніх звернувся міський голова Андрій Дяченко, який вручив грамоти кращим наставникам козачат 2016 року, які зробили величезний вклад у проведення козацьких та багатьох інших патріотичних заходів: Дмитренко Олена (курінь "Скіф" з гімназії); Горобчук Тетяна (курінь "Козацька люлька" (ЗОШ № 5), Землянський Сергій (курінь Богдана Хмельницького (Дмитрівська ЗОШ); Зубкова Тетяна (курінь "Мандрівник" (СЗОШ 2); Чутило Павло (курінь "Булава" (Любимівська ЗОШ № 2); Папаконстанді Марія (курінь "Джура" (ЗОШ № 4), Пашинський В’ячеслав (військово-патріотичний клуб "Сокіл").
У цьому році виповнюється 25 років і старішій шкільній козацькій організації Каховщини - куреню Богдана Хмельницького з Дмитрівської ЗОШ. Наказний осавул Каховської паланки УДЮТ "СІЧ" Григорій Мінський поздоровив ювілярів та вручив куреню подарунок від капітана Збройних Сил України, наказного отамана Каховської паланки УДЮТ "СІЧ" Миколи Огданця. Саме цей курінь цьогоріч виборов звання найкращого куреня Каховського району.
Каховській паланці Українського дитячо-юнацького товариства "Січ" є ким пишатися - на сцену запросили кращих юних січовиків Каховщини 2016-го року. У Каховці це: Сєров Сергій та Шульгіна Лілія з куреня "Булава"; Балбекін Іван та Дроздік Аліна з куреня "Мандрівник"; Альохін Дмитро та Конєва Анастасія з куреня Богдана Хмельницького; Добринюк Богдан та Дмитренко Олександра з куреня "Скіф"; Харипончук Кирило та Кривець Дарина з куреня "Степові яструби"; Фурса Родіон та Козуб Софія з куреня "Джура" (ЗОШ № 4); Болдарєв Сергій та Семенюк Ксенія з куреня "Нащадки козацької слави"; Яковенко Олександр та Срібна Євгенія з куреня Петра Сагайдачного; Баланюк Микола та Мельникович Анастасія з куреня "Таврійські чайки"; Забітовськиий Ростислав та Ткаліч Аделіна з куреня "Джура" (Роздольненська ЗОШ); Назарук Денис та Халявіна Валерія з військово-патріотичного клубу "Сокіл". Нагородження провели: учасник Антитерористичної операції, перший заступник міського голови Кожемякін Олег та начальник відділу освіти Гончар Михайло, які також вручили подарунки козачатам.
Ще одна традиційна номінація для нагородження "Друзі козацького кола 2016 року", в якій щороку нагороджують тих, хто підтримує дитячий козацький рух на Каховщині. Цьогоріч ними стали депутат міської ради, керівник міського осередку організації партії "Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина"" Романенко Руслан та депутат районної ради, керівник районного осередку організації партії "Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина"" Бойко Олександр.
І ось настав важливий момент - вікторина зі знання історії козацтва. Її проводити запросили отамана Херсонської паланки Міжнародної організації "Військо Запорізьке" Властова Юрія та наказного осавула Каховської паланки УДЮТ "СІЧ" Григорія Мінського. У змаганні з історії перше місце вдруге здобула учениця НВК "Каховська гімназія", козачка куреня "Скіф" Савенко Анастасія. Друге місце посіли два юних козака: козак куреня "Мандрівник" Зяблов Артем (СЗОШ № 2) та козак куреня "Джура" Супрун Тимофій (ЗОШ № 4).
Поки присутні насолоджувались пісенними подарунками від юної козачки куріння "Степові яструби" (Дудчинська ЗОШ) Богачук Катерини (пісня "Калина червона"), солістки МПК "Меліоратор", кращої козачки 2006 року Скрипніченко Галини (пісня "Мова єднання") та флеш-мобом "Моє рідне місто Каховка" від козачат куріння "Джура" ЗОШ № 4, авторитетне журі (згідно з Положенням про Кубок) підрахувало здобутки куренів за рік та визначило кращі козацькі курені 2016 року з врученням переможцю Перехідного кубка сотника Українського козацтва Станіслава Панаска.
Цьогоріч перемогу вперше святкував курінь "Джура" (ЗОШ № 4). Для нагородження переможців на сцену піднялися: отаман Каховського Козачого товариства Глущенко Олександр, Григорій Мінський, Херсонський краєзнавець, автор книг по історії Херсонщини Олекса Паталах, в.о. директора Комунального закладу "Районний ЦДТ" Іваненко Ольга, начальник відділу у справах молоді та спорту Зубков Віктор та козачата куреня "Джура" разом з наставником - Папаконстанді Марією та директором школи Галиною Гондаревою. Переможці отримали призи (торт та похідний казан на тринозі від керівник районного осередку організації партії ВО "Батьківщина"" Бойка Олександра; набір фотоплакатів від Огданця Миколи та І том книги "Відлуння Великого степу", ІІ том від відділу у справах молоді та спорту. Перехідний Кубок та Диплом переможця вручив отаман Каховського Козачого товариства Глущенко Олександр.
Протягом свята піснями та танцями вітали присутніх: хореографічний колектив ЦДТ "Веселушки" (керівник Зубкова Наталія), козачата з військово-патріотичного клубу "Сокіл" (Пісня "Погони"), зразковий хореографічний ансамбль "Барвограй" (гімназія) (танок "Пісня про матір") (керівник Поповська Катерина), соліст вокального ансамблю "Барвограй" Михальченко Єгор (Пісня "Я маленький козак") (керівник Тринкаль Ірина), юна козачка з куріння гетьмана Петра Сагайдачного (Костогризівська ЗОШ) Срібна Євгенія (Пісня "За вроду дякую батькам"), тріо в складі Голубєвої Софії, Пелешок Ірини, Іванюк Єлизовети з куріння Богдана Хмельницького (Дмитрівська ЗОШ) (Пісня "Весела пісенька").
Козацькі організації міста дякують за допомогу у проведені заходу: відділу у справах молоді та спорту, відділу культури, відділу освіти, відділу організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю, відділу освіти Каховської райдержадміністрації, МПК "Меліоратор", Каховській школі мистецтв, Центр дитячої творчості, ГО "Каховський узвіз", районній бібліотеці ім. М.Братана.


Фотографії Владислави Базилевич

 

Фото: