UKR
Субота 10 Червня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинСВІТ ВИРОБІВ ОЛЕКСАНДРА КОХАНА


25.05.2015

А ми продовжуємо наш проект "Каховка - місто майстрів". Наступна історія, якою ми хочемо поділитися з вами починалась з кохання. У далекому 1970 році, перебуваючи на службі в армії, Олександр вирішив вразити свою кохану дружину Тамару і з її фотокартки зробив портрет у техніці випалювання по дереву. Так розпочалося захоплення Олександра Івановича Кохана цим видом мистецтва, яке триває вже багато років.
Перший заступник міського голови Павло Пуляєв та начальник відділу культури Інна Матросова відвідали подружжя Олександра Івановича і Тамари Михайлівни. Ще ніколи не бачили ми стільки картин у цій техніці: габаритні і невеличкі, з різними сюжетами, але всі такі близькі людині, яка з натхненням віддає частинку своєї душі кожній з них. Тут і сюжети з "Руслана і Людмили", і козацька тематика, і відома "Дама з горностаєм", і релігійні мотиви. А ось і дерев’яна ваза, у якій квітнуть жовті соняшники, як краплинки сонця. Та більшість своїх робіт Олександр Іванович дарує своїм близьким та друзям. Каже, нехай вони милують очі тим, хто дорогий його серцю.
Та ось дізнаємось, що це не єдине захоплення майстра. Чи знали ви, що звичайна бляшана банка, як у казці, може перетворитися на корону?! Вироби з жесті також хобі нашого митця. Ця історія почалася вже тоді, коли потрібно було зробити корони для принцес на шкільний конкурс. Це водночас дивує і надихає. Виявляється, що і довкілля зберігаємо, і ефективно використовуємо те, що у кожного під рукою. Переконуємося, що прості використані бляшані банки, для умілих рук Олександра Івановича Кохана - це просто криниця цікавих ідей і невичерпний ресурс по виробництву витворів і корисних пристосувань.
Дружина Тамара Михайлівна з любов’ю розповідає про кожний витвір свого чоловіка. Навіть ті картини, які вже подаровані, можна побачити на екрані комп’ютера. Перші роботи залишилися у бабусі, та й вони назавжди закарбувалися у фотознімках.
А ми, завдяки проекту, раді знайомити вас з нашими каховськими майстрами та запевняємо, що доробки кожного з них ви зможете побачити по завершенню проекту на великій ярмарці майстрів.

 

 

Фото: