Середа 13 Грудня 2017 року subscribe_imgПідписатися на новини

СЬОГОДНІ УКРАЇНА ВШАНОВУЄ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ КРУТ

29.01.2015

29 січня Україна вшановує пам’ять героїв Крут. У цей день у 1918 році на залізничній станції біля села Крути біля 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили в нерівний бій з 4-тисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова. Бій тривав близько 5 годин, але українці змушені були відступили. Точна кількість загиблих офіційно ніде не зафіксована. Відомі імена тільки 27 студентів, які були взяті в полон і розстріляні. Їх тіла урочисто перепоховали на Аскольдовій могилі в Києві. Український поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинку студентів вірш "Пам’яті тридцяти":

На Аскольдовій могилі

Поховали їх —

Тридцять мучнів українців.

Славних, молодих...

У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіал пам’яті героїв Крут. Автор меморіалу - Анатолій Гайдамака - представив пам’ятник як насипаний пагорб заввишки в 7 метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону - копія колон фасаду Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, звідки були більшість крутських вояків-студентів. Також Меморіальний комплекс включає каплицю, а поряд з пам’ятником викопане озеро у формі хреста.

Каховчани пам’ятають цю трагічну та героїчну сторінку нашої історії. У навчальних закладах міста під час класних годин та на уроках історії учням розповіли про події під Крутами у 1918 році. Діти декламували строки з віршів П.Тичини, Є.Маланюка, О.Лятуринської, М.Щербака та ін.