Вівторок 21 Травня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади

архів новин

2024 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 1970

Система охорони здоров’я готова реагувати на виклик нової хвилі COVID-19

30.08.2021

Кількість випадків інфікування штамом коронавірусу «Дельта» в Україні поступово зростає: ще 5 серпня було підтверджено 147 випадків, а вже 20 серпня - 520. «Така тенденція не має заскочити Україну зненацька» - наголошує Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України.
       В Україні визначили й підготували 256 лікарень, що надають спеціалізовану допомогу при COVID-19.
       Вони розподілені на заклади різних хвиль реагування. Потужність налічує майже 39 тис ліжко-місць, із них 96 % забезпечені киснем. Крім того, в областях закупили та отримали 14 790 кисневих концентраторів, 161 комп’ютерний томограф та 148 рентген-апаратів.
       22-23 серпня Україна отримала від Польщі гуманітарну допомогу. Це кисневі концентратори, кардіомонітори, пульсоксиметри, медичні рукавички, маски хірургічні тощо. Цей запас посилить уже наявний резерв обладнання та засобів індивідуального захисту, сформованих в опорних лікарнях.
       По всій країні сформований запас тестів на понад 2 млн досліджень та 2,3 млн експрес-тестів на визначення антигену.
       У вересні очікується постачання реагентів для проведення 4 мільйонів ПЛР-досліджень та 2,8 млн швидких тестів на визначення антигену. Була також оновлена система відстеження контактних осіб, завдяки чому вона стала набагато оперативнішою.
       Діагностувати «Дельта» штам методом ПЛР зможуть на рівні областей та на національному рівні.
       У четвертому кварталі поточного року запуститься секвенування лабораторних зразків у власній референс-лабораторії ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».
       Продовжується активна робота над адаптованими маршрутами. Вони дозволять доставляти пацієнтів до найближчих лікарень сусідніх регіонів чітким і найкоротшим шляхом.
       Записуйтеся на щеплення, щоби вберегти своє життя і здоров’я, а також людей поруч!
       Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням: https://list.covid19.gov.ua/ .

Інформація з офіційного сайту Херсонської обласної державної адміністрації