Четвер 18 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

Реалізація молодіжного проєкту ініціативної групи

04.03.2020

Майже сто років тому Михайло Грушевський сказав: «Якщо ми, українці, хочемо, щоб нас поважали інші народи, то треба нарешті почати з поваги до самих себе». Хочеться додати: «...і до своєї мови»... Очевидним є той факт, що на сьогодні культура українського мовлення в нашому суспільстві далека від досконалості. "Дві третини людей в Україні називають своєю рідною мовою українську, але лише 55% людей говорять вдома українською. Це означає, що приблизно 4-5 мільйонів наших громадян не говорять мовою, яку вони вважають рідною. І це вже свідчить про ненормальність ситуації", - зазначає співкоординатор руху "Простір свободи" Тарас Шамайда. 20% українців розмовляють суржиком, а це близько 8 мільйонів. 25 квітня 2019 року Верховна Рада України ухвалила Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" але наразі в Україні відсутній ефективний системний проект щодо масового безкоштовного вивчення української мови. У презентованій програмі дій уряду на 5 років, як і в проєкті бюджету на 2020 рік, немає жодного рядка про заходи на забезпечення виконання закону про функціонування української мови, тому є потреба знаходити шляхи вирішення проблеми на місцях самостійно. Один із цих шляхів - реалізація молодіжного проєкту «КультМови» (керівник проєкту Стрельчук Світлана) ініціативної групи «ГУК» (гімназія), що став одним із переможців міського конкурсу соціальних проєктів та програм молодіжних громадських організацій на 2020 рік, що проводився відділом у справах молоді та спорту Каховської міської ради в грудні 2019 року. 3 березня 2020 року пройшло перше із запланованих 10 занять в рамках проєкту, під час якого представники семи відділів і управлінь Каховської міської ради, старшокласники, учні ДНЗ "Каховський професійний ліцей сфери послуг" ознайомилися з самим проєктом, особливостями нового правопису (не такий він уже й складний!), пройшли діагностичне тестування з метою визначення тематики наступних занять. На завершення здійснили короткий екскурс у сучасну українську літературу, ознайомившись із добіркою книг нашої землячки, «Золотої письменниці України», неодноразової переможниці «Коронації слова» Люко Дашвар. Ще не пізно долучитися до проекту! Заняття заплановано проводити по вівторках з 15.30 до 16.30 в 401 кабінеті Каховської міської ради (ІV поверх). Стежте за анонсами! Не проґавте шанс «прокачати» свою українську безкоштовно!