UKR
Неділя 29 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинРАДА З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА ЗВІТУЄ ЗА 2014 РІК


21.01.2015

Реалізація у 2014 році заходів міської програми розвитку Українського козацтва була одним з пріоритетних напрямків міської влади, особливо враховуючи тяжку військово-політичну ситуацію в Україні.

 В грудні 2014 року на засіданні чергової сесії міської ради начальник відділу у справах молоді та спорту В.Зубков звітував перед депутатами міської ради про хід виконання рішення сесії міської ради від 22.12.2011 № 347/21 „Про міську програму розвитку Українського козацтва на 2012-2016 роки” у 2014 році. Її виконання було визнано депутатами добрим. Але незалежно від цієї високої оцінки, ми розуміємо, що події в державі в 2014 році дають можливість нам зробити основний висновок - наряду із збереженням історичних традицій Українського козацтва, необхідно всім нам активізувати подальшу роботу по патріотичному вихованню дітей і молоді та більш активному залученню козацьких організацій до військово-патріотичної роботи і до участі в патріотичних акціях на кшталт “Допоможи українській армії”. Звісно, що Каховка має в цьому напрямку багаті традиції.

В 2014 році проведено 3 засідання міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва (в 2013 - 3, в 2012 - 4, в 2011 - 4). При її підтримці було проведено 41 захід (в 2013 - 42, в 2012 - 33, в 2011 - 50).

В першу чергу традиційні заходи:

- участь в урочистому покладанню квітів до пам'ятного знаку гетьману Богдану Ружинському, присвяченому Дню Соборності України;

- козацька міська толока;

- участь козацьких організацій міста 1 травня в обласному козацькому заході на Кам’янській Січі та 4 жовтня на Тягинці;

- участь козацьких організацій у патріотичній акції “Україна - ветеранам Великої Вітчизняної війни”;

- дитяча гра-випробування “Котигорошко”;

- таборування козачат “Казкова Січ 2014” та “Соснова Січ 2014 - школа виживання”;

- проведення мандрівок в рамках пошукової експедиції “Козацькими стежками”: “В пошуках зимівника отамана Петра Калнишевського” (14-16.07.), “По козацьким місцям” (15-16.08.), на мис Пугач та на Кам'янську Січ (02.08.) тощо.

- ІІ відкритий міський спортивний фестиваль “Козацькі розваги”;

- XІ міськрайонний пісенний фестиваль “Козацькому роду нема переводу”;

- участь козачат (з темами з історії козацтва) в І і ІІ етапах конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН;

- козацькі дебати між куренем “Скіф” (гімназія) та учнями ЗОШ № 5 на тему “Іван Мазепа зрадник!?”;

- козацькі мандрівки членів “Молода Січ” та Каховської паланки УДЮТ “Січ” по Херсонській та Дніпропетровській областях;

- свята козачат до Дня Українського козацтва (мітинг, урочиста хода, посвята козачат, свято “козацького куліша”) та до Дня Збройних Сил України;

- міськрайонний конкурс „Кращий знавець історії козацтва 2014”;

- відкриті міські змагання дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска.

Крім традиційних заходів, хотілось би виділити і заходи, які були проведені вперше:

- вперше - за ініціативою Каховського окремого полку ім. І.Сірка Спілки козаків України “Військо Запорізьке”, проведено в місті козацьку тризну по ліквідації Запорозької Січі;

- вперше - проведено таборування молоді “Казкова Січ 2014” (Свято Івана Купала);

- вперше - протягом року козачата та козаки Каховки побували на місцях 4 Запорізьких Січей: 1 травня - с. Республіканець (Кам'янська Січ), 2 серпня - с. Капулівка (Чортомликська Січ), 2 серпня - с. Покровське (Нова Січ), 18 вересня - м. Цюрупинськ (Олешківська Січ);

- вперше - проведено козацькі походи вихідного дня

- вперше - презентації двох відеофільмів “Табір “Казкова Січ 2014”та “Соснова Січ 2014 - школа виживання” (автор О.Глущенко);

- вперше проведено засідання молодіжного “круглого столу” до Дня Українського козацтва;

- вперше - участь козаків Каховського Козачого товариства та козачат Каховської паланки УДЮТ “Січ” в акції “Здай макулатуру - підтримай українську армію”;

- вперше - поїздки до прикордонників Херсонського прикордонного загону, в тому числі і до підшефного відділу прикордонної служби “Червоний чабан”;

Всього в заходах взяло участь 2695 чоловік (в 2013 - 3874, в 2012 - 2417, в 2011 - 4874). За рахунок міської комплексної Програми “Молодь” на проведення козацьких заходів було виділено з початку року 3664 грн. (в 2013 - 6916 грн.).

В організації та проведенні цих заходів брали активну участь члени координаційної ради: Огданець М.В., Семенов М.А., Гончар М.В., Круковська О.Я., Глущенко О.А., Зубков В.А., Матвієнко П.О., Литвиненко О.В. та інші.

В 2014 році активну участь в організації та проведені козацьких заходів в місті взяли козачата Каховської паланки УДЮТ “Січ”, практиканти відділу у справах молоді та спорту 2014 року: Шевченко Артем, Волошко Дмитро , Філенко Віолетта, Астахова Вікторія (всі курінь “Скіф” (гімназія).

У Каховському громадському формуванні з охорони громадського порядку “Щит” несуть службу 8 молодих козаків Каховського козачого товариства, а всього кількість членів громадського формування 17 чоловік. Згідно з графіком, затвердженим керівництвом Каховського РВ УМВС України в Херсонській області, вони здійснюють охорону громадського порядку разом з блоком МГБ (міліція громадської безпеки), беруть участь (61 рейд) в профілактичних рейдах, по припиненню стихійної торгівлі в місті, виявленню бездомних громадян тощо організованих відділом у справах дітей, відділом економіки. Постійно несуть службу в місті, в тому числі і під час проведення міських масових заходів. Протягом 2014 року брали участь в охороні 74 міських заходах (різноманітні спортивні змагання, культурологічні та молодіжні заходи, в тому числі: мотофестиваль “Тачанка 2014”, День Соборності України, День захисту дітей, День Перемоги День молоді, День Конституції, День незалежності України, День міста, День Українського козацтва, День Збройних Сил України, турніри Каховської Відкритої ліги КВН, рок-концерти, новорічна дискотека тощо). Затримано 83 правопорушників. Складено 16 протоколів. Профілактовано 38 осіб. Інформовано 313 громадян про недопустимість правопорушень та злочинів. Розкрито 10 злочини.

За активну участь в розвитку козацького громадського руху міста та з нагоди святкування Дня Українського козацтва та згідно з рішенням міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва міський голова в 2014 році відзначив грамотами 6 чоловік: Семенова Миколу, отамана Каховського окремого полку ім. І.Сірка Спілки козаків України “Військо Запорізьке”, Властова Юрія, отамана Херсонської паланки Міжнародної організації “Військо Запорізьке”, Шайка Артема, співробітника міського громадського формування з охорони громадського порядку „Щит”, козака Каховського козачого товариства, Радіонова Павла, члена ММГО “Молода Січ”, Мінського Григорія, члена ММГО “Мотоклуб “Колеса Дракона”, Волошка Дмитра, члена куріння “Скіф” Каховської паланки УДЮТ “Січ”.

За активну участь в патріотичних та благодійних акціях “Підтримай нашу армію”, розвиток волонтерського руху та участь в громадському житті міста, а також з нагоди Дня незалежності України грамотою міського голови відзначений Огданець Микола, який також в листопаді, за активну діяльність в розвитку молодіжного та волонтерського руху відзначений грамотою голови обласної державної адміністрації.

За активну участь в розвитку дитячого козацького громадського руху міста, за патріотичне виховання дітей та молоді та з нагоди 20-річного ювілею міськрайонного дитячого козацького свята Каховщини, присвяченого Дню Збройних Сил України грамотами міського голови були відзначені: спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Каховської міської ради (директор Соломахіна Г.М.); центр дитячої творчості відділу освіти Каховської міської ради (директор Литвиненко О.В.); міський палац культури “Меліоратор” (директор Степанова О.С.).

У 2014 році козак Каховського окремого козацького полку ім. І.Д.Сірка Спілки козаків України “Військо Запорізьке” Павло Григорович Маринін в шістнадцятий раз став чемпіоном світу та чемпіоном Європи з гирьового виду спорту серед ветеранів за версією Міжнародної конфедерації майстрів гирьового спорту. У цьому році на чемпіонаті світу, він також став рекордсменом книги рекордів Гінесса”. Це яскравий спортивний, а точніше козацький приклад для нашого молодого покоління.

У 2014 році засобами масової інформації (“Каховська зоря”, “Новий день”, “Каховские новости”, “Наддніпрянська правда плюс”, “Нова Каховка”), було надано 34 інформації (в 2013 - 25, в 2012 - 29, в 2011 - 58) про виконання міської Програми розвитку Українського козацтва та про діяльність козачих організацій міста. Крім цього інформація також постійно подавалась на сайті міської ради та сайтах козацьких організацій міста.

Протягом 2014 року матеріали (інформації) для засобів масової інформації готували члени координаційної ради з питань розвитку Українського козацтв: Микола Огданець, Олександр Глущенко, Оксана Круковська, Віктор Зубков, Петро Матвієнко, Микола Семенов тощо.