UKR
Четвер 20 Вересня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

ПРОВЕДЕНО ЕКСТРЕНУ НАРАДУ З ЕПІДЕМІЧНОЇ СИТУАЦІЇ З ГРВІ


15.01.2016

Каховське районне управління Головного управління Держсанепідслужби у Херсонській області надало інформацію про ускладнення епідемічної ситуації з ГРВІ, що склалася на території району та м.Каховка. За результатами епідеміологічного спостереження на 2 тижні зафіксовано початок епідемії з гострих респіраторних вірусних інфекцій. За результатами епідеміологічного моніторингу захворюваності серед населення на ГРВІ за поточний 2 тиждень (з 07.01.2016 по 14.01.2016) по району на ГРВІ захворіло 573 осіб, з них 230 дорослих та 343 дітей (60%), серед яких 70% школярі. При цьому показник захворюваності за 2 тиждень склав 83,6 на 10 тис населення, що вдвічі перевищує показник за попередній перший тиждень спостереження (з 01.01.2016 по 6.01.2016 показник по території - 37,5) та вдвічі перевищує епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ (епідемічний поріг за 2 тиждень становить 38,9 на 10 тис населення).

Під час засідання було одноголосно прийнято рішення про введення карантину у загальноосвітніх закладах міста з 18 по 14 січня, а в дошкільних закладах та спортивних і інших секціях - з 16 по 24 січня. Чи продовжувати карантин буде вирішено в залежності від ситуації.

З метою попередження епідемічного поширення захворювань на грип та ГРВІ серед населення необхідно терміново вжити профілактичні заходи:
1. В організаціях, установах, у місцях масового перебування та відвідуваннях населення, у громадському транспорті (магазинах, лікувальних, навчальних закладах, клубах, бібліотеках, тощо) ввести «масковий режим» та обмежити масові та розважальні заходи;
2. Керівникам установ і організацій не допускати до роботи працівників з проявами ГРВІ та забезпечити дотримання температурного режиму на робочих місцях.
Також громадяни повинні знати, що:
1. Робити щеплення можна лише за тієї умови, що, по-перше, ви здорові і, по-друге, за кілька місяців до орієновного початку епідемії.
2. Ніяка цибуля, часник, не здатні захистити ні від якого респіраторного вірусу взагалі, ні від вірусу грипу зокрема.
3. Джерело вірусу - людина і лише людина. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти.
4. Маска. Корисна у закритих приміщеннях та під час роботи з людьми. Обов’язково повинна бути на хворому, якщо поряд здорові: вірус вона не затримає, але зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом.
5. Руки хворого - джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Хворий торкається обличчя, вірус потрапляє на руки, хворий хапає все навколо, ви торкаєтеся цього всього рукою. То ж не чіпайте свого обличчя; мийте руки, часто, багато, постійно носіть із собою вологі дезинфікуючі гігієнічні серветки.
6. Гуляйте свіжому повітрі та провітрювайте приміщення! Вірусні частинки годинами зберігають свою активність в сухому теплому і нерухомому повітрі, але майже миттєво руйнуються в повітрі прохолодному, вологому і рухомому. Гуляти можна скільки завгодно. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально. У цьому аспекті, якщо вже ви вийшли погуляти, так не треба показового ходіння в масці по вулицях. Вже краще подихайте свіжим повітрям, а маску натягніть перед входом в автобус, офіс або магазин.

Оптимальні параметри повітря в приміщенні - температура близько 20 ° С, вологість 50-70%. Обов’язкове часте й інтенсивне наскрізне провітрювання приміщень. Будь-яка система опалювання сушить повітря.
7. Стан слизових оболонок! У верхніх дихальних шляхах постійно утворюється слиз. Слиз забезпечує функціонування т.зв. місцевого імунітету - захисту слизових оболонок. Якщо слиз і слизові оболонки пересихають - робота місцевого імунітету порушується, віруси, відповідно, з легкістю долають захисний бар’єр ослабленого місцевого імунітету, і людина захворює при контакті з вірусом з багато разів більшою мірою вірогідності.
Зволожуйте слизові оболонки! Елементарно: 1 чайна ложка звичайної кухонної солі на 1 літр кип’яченої води. Заливаєте в будь-який флакон-пшикалку (наприклад, з-під судинозвужувальних крапель) і регулярно пшикаєте в ніс (чим сухіше, чим більше народу навколо - тим частіше, хоч кожні 10 хвилин).

Коли лікар потрібний ТЕРМІНОВО:
- втрата свідомості;
- судоми;
- ознаки дихальної недостатності (утруднене дихання, задишка, відчуття нестачі повітря);
- інтенсивний біль де завгодно;
- навіть помірний біль в горлі за відсутності нежиті;
- навіть помірний головний біль у поєднанні з блювотою;
- набряклість шиї;
- сип, яка не зникає при натисканні на неї;
- температура тіла вище 39 ° С, яка не починає знижуватися через 30 хвилин після застосування жарознижуючих засобів (боротися з високою температурою - тільки парацетамол або ібупрофен. Категорично не можна аспірин, який може викликати внутрішню кровотечу);
- будь-яке підвищення температури тіла у поєднанні з ознобом і блідістю носогубного трикутника.

 

Фото: