UKR
Понеділок 24 Вересня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Приємні спогади про літо


15.06.2017

Початок літа - чи не найгаласливіший і найвеселіший час для Каховської гімназії. Звичайно, уроки скінчилися, але ж починає працювати пришкільний літній табір відпочинку «Лідер».
За цей час він пережив немало трансформацій і експериментів: змінювалася назва - колишній «Ерудит» став тепер «Лідером»; змінювалися строки перебування дітей в таборі та їх вік, кількість та склад загонів; декілька років поспіль табір приймав у себе обдарованих дітей з усіх міських шкіл. У перші роки виховна робота відпочинкової зміни була спрямована на підвищення загальної ерудиції учнів, потім вивчали давньогрецьку міфологію, старшокласники брали участь у тренінгах за програмою «Рівний рівному». Але завжди хотілося чогось більш цікавого і кориснішого, такого, щоб відрізнялося від звичайного навчального процесу. Ініціативній групі педагогів натрапили на очі слова Л.С. Виготського, що природа творчості єдина, а тому творчі здібності, які сформовані за допомогою художньої літератури - універсальні, оскільки відносно легко трансформуються в інші види і сфери діяльності й мистецтва. Відповідь на питання була знайдена: підпорядкувати виховну роботу розумним і добрим книжкам, «прив’язуючи» усі заходи до змісту відомих літературних творів: «Вінні - Пух і всі -всі...», «Карлсон, який живе на даху», «Чарівник країни Оз» тощо.
Цього літа діти подорожували сторінками «Книги Джунглів» англійського письменника Редьярда Кіплінга. Цей вибір твору став не випадковим, а свідомим. Уже кілька років поспіль на рівні міста й області ми позиціонуємо себе як мовний табір. І саме тому педагоги створили все можливе для змістовного відпочинку та цікавого дозвілля дітей у мовно - літературному середовищі, учні мали змогу творчо розвиватися, духовно та інтелектуально збагачуватися, спілкуватися іноземними мовами.
Цього року наших дітей і вчителів очікував приємний сюрприз: гімназія стала учасницею проекту GoCamps 2017! Це новий формат табору, робочою мовою якого є англійська, німецька, французька або іспанська. Місія GoCamps виховати нове всебічно розвинене та освічене покоління свідомих громадян України, здатних до навчання впродовж життя і готових до викликів 21-го століття; надихати молодь вільно володіти іноземними мовами та бути відкритими до інших культур і досвідів; зробити табір експериментальним майданчиком для новітніх технологій та методик навчання.
Протягом чотирьох днів роботи табору діти й вчителі мали змогу поспілкуватися англійською мовою з волонтером Мухаммадом Бадаві (Muhammad Badawy), який приїхав до Каховки з Єгипту (м. Каїр) у рамках проекту GoCamps 2017. Молодий чоловік відразу став улюбленцем дітвори, він підкорив усіх своєю посмішкою, дружелюбністю, відкритістю, щирістю. Не зважаючи на те, що за фахом Мухаммад ІТ-інженер, він, як справжній учитель, майстерно заволодів увагою дітей з першого слова. Учні з волонтером вільно спілкувалися англійською й демонстрували свої знання мови в реалізації його креативних ідей і захоплюючих проектів, а саме «Здоров’я й емоції», «Здоров’я й їжа», «Здоровий спосіб життя». Результатом роботи стали відео- поради щодо здорового способу життя, які можна переглянути на каналі You Tube. Разом з волонтером і дітьми активно й творчо працювали, відпочивали вчителі іноземних мов - Писаєнко Л.В., Антроповська Т.В., Мазурець А.В.
Адміністрація Каховського НВК хоче висловити щирі слова вдячності Барабаш Олегу і Саніній Олені. Це дружнє подружжя із сучасними поглядами на життя зробили перебування нашого гостя з Єгипту комфортним і приємним.
Тож Каховська гімназія і небайдужі мешканці Каховки відкриті для спілкування зі світом!

Заступник директора Комарницька О.М.

 

Фото: