UKR
Неділя 21 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин


2024 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 1970

Праця депутата місцевої ради


16.03.2021

       Головний спеціаліст відділу з питань депутатської діяльності Каховської міської ради надає роз’яснення щодо праці депутата місцевої ради.
      Депутати місцевих рад в Україні працюють на громадських засадах.
      Депутат не може отримувати за свою роботу гроші, винагороди чи подарунки.
      Винагорода - цінності, які отримує особа в обмін на послуги (роботи), які вона надала (виконала) для іншої особи. Зазвичай складається з грошової винагороди, яка часто називається «розрахунок» або «заробітна плата».
      Подарунок - це річ, яку дарувальник за власним бажанням безплатно віддає у володіння іншої особи з метою задовольнити її вподобання. Слово «подарунок» за смисловим значенням схожий з такими поняттями як «дар», «пожертва», «хабар».
      Під забороною на отримання грошей чи винагороди в законі мова йде про неможливість отримання грошей від громадян, установ та організацій. Згідно із п.6 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат повинен не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов’язані зі здійсненням ним депутатських повноважень.
      За жодних обставин є неприпустимим висування вимог від депутата до громадян чи організацій про фінансування його роботи. Це порушення правил депутатської етики. У випадках, коли такі вимоги спрямовані на отримання збагачення за вплив на ухвалення рішення, це є кримінально караним діянням. Вироків про притягнення до відповідальності депутатів місцевих рад є доволі багато. Шановні депутати, закликаємо вас бути вкрай обережними. Бережіть своє добре ім’я та репутацію!