UKR
Вівторок 17 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинПРАПОР РК “КАХОВКА” ЗАМАЙОРІВ НА НАБЕРЕЖНІЙ МІСТА


04.07.2016

12 червня 2015 року Указом Президента України, яким було установлено свято - День Військово-Морських Сил Збройних Сил України і яке відзначається щорічно у першу неділю липня. Поява Указу спирається на деякі історичні події України, а саме: відомим успішним морським походом князя Київської Русі Олега на Царьград (Константинополь) в 907 році та на події, що були пов’язані зі становленням Українського флоту в 1918 році за часів Української Держави гетьмана Павла Скоропадського. 15 липня оголошено Закон про уніформу для для Українського флоту, а 18 липня - прийнято Закон про Військово-морський прапор України.
Цьогоріч 3 липня в Каховці вперше було відзначено День Військово-Морських Сил Збройних Сил України за новою датою, установленою Президентом України. Ініціатором відзначення в Каховці став старший боцман корабля морської охорони "Донбас", мічман Олександр Зікранець. На даний час він перебуває у відпустці, але, за традицією, не може спокійно відпочивати. То ж 3 липня на міській набережній біля пам’ятного знаку "Якір" зібрався невеличкий гурт колишніх моряків та каховчан - патріотів України і Військово-Морських Сил України. О 9 ранку за морською традицією під звуки Гімну України був піднятий прапор ракетного катеру "Каховка", який тимчасово надав Каховський історичний музей. Цей прапор був вивезений 13 березня 2014 року з списаного ще раніше (в 2013 році) ракетного катеру. До березня 2014 року, його "залишки" перебували в Стрілецькій бухті м. Севастополя. 13 березня відбулась остання гуманітарна поїздка каховчан до Українських моряків і саме тоді вдалось забрати прапор з "Каховки", який волею долі ніколи не зраджував Україну. І ось морський прапор знову майорить на щоглі в Каховці. Учасники патріотичної акції хвилиною мовчання вшанували всіх моряків, які протягом історії захищали Україну, а також каховчан, які загинули в 2014-2016 роках в зоні АТО на Сході України. В пам’ять про загиблих на воду був спущений вінок. Усі присутні вважають, що в наступному році у відзначені Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил України візьмуть участь більше людей і особливо молодь Каховки.
Патріотичну акцію підтримав відділ у справах молоді та спорту Каховської міської ради, місцевий осередок організації партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" (керівник Олександр Бойко), ГО "Солідарна Україна" та Сергій Кошелєв.

 

 

Фото: