Четвер 18 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

ПОСПІЛКУВАЛИСЬ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

07.10.2016

При виконавчому комітеті міської ради діє міська координаційна рада з питань розвитку Українського козацтва, до складу, якої входить 13 чоловік. 07 жовтня відбулось чергове засідання міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва (взяло участь 10 чол.). Засідання провів заступник голови координаційної ради, депутат міської ради Олександр Глущенко. Питання, які розглядались на її засіданні: 1. Про підсумки роботи міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при виконавчому комітеті міської ради з квітня по вересень 2016 року (О.А.Глущенко). 2. Про розпорядження міського голови від 06.10.2016 № 186-р "Про міські заходи до Дня Українського козацтва та Дня захисника України (В.А.Зубков). 3. Про проведення ІV відкритого міського спортивного фестивалю "Козацькі розваги", присвяченого Дню Українського козацтва та Дню захисника України (С.Г.Кашулін). 4. Про кандидатури щодо нагородження грамотами міського голови з нагоди Дня Українського козацтва. (В.А.Зубков). 5. Інформація про попередні підсумки відкритих міських змагань дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска (станом на 01.10.2016) (В.А.Зубков). В "Різному" розглядались також питання щодо встановлення пам’ятника кошовому отаману Івану Сірку в Козацькому сквері. На думку ініціаторів встановлення пам’ятника Семенова М.А. (отаман Каховського окремого козацького полку ім. І.Сірка) та підосавула полку Коняєв В.І. відкриття планується в 20-х числах жовтня 2016 року. Коштів не достатньо, а тому ініціатори просили козаків Каховки та всіх не байдужих громадян міста допомогти грошами.
О.Глущенко у підсумковому звіті про роботу коордради акцентував увагу впершу чергу на подіях, які проводились в місті вперше:на деяких фактах, які сприяють виконанню міської Програми розвитку Українського козацтва в місті. При її підтримці було проведено спільно з козачими (в тому числі молодіжними) товариствами міста ряд заходів, а саме: відкриття та висвячення малої архітектурної форми "Козак Мамай", після дворічної перерви Каховка знову зустрічала козацьку регату "Козацький шлях", вперше курінь "Джура" ЗОШ № 4 (наставник Папаконстанді М.О.) в червні взяли участь в обласному ІІ етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), вперше козаки Каховського Козачого товариства та Херсонської паланки Міжнародної організації "Військо Запорізьке" взяли участь в проведені патріотичного заходу "Ігри Патріотів" в ДНЗ "Сонечко", вперше протягом двох місяців (травень-червень) відбулись три поїздки на Кам’янську Січ. Всього ж згідно з планом роботи координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва було проведено спільно з козацькими організаціями міста, ММГО "Молода Січ", Каховська паланка УДЮТ "Січ" та іншими громадськими організаціями міста та району 15 заходів, а з початку року. В заходах взяло участь 1040 чол., а з початку року - 1130 чол. В Каховському громадському формуванні з охорони громадського порядку "Щит" несуть службу 10 молодих козаків Каховського козачого товариства. Згідно з графіком, затвердженим керівництвом Каховського відділу поліції ГУ Національної поліції в Херсонській області, вони здійснювали охорону громадського порядку, брали участь в 30 рейдах: в профілактичних рейдах, по припиненню стихійної торгівлі в місті, виявленню бездомних громадян, по перевірці неблагонадійних сімей тощо організованих відділом у справах дітей, відділом економіки. Проведено 210 патрулювань. Постійно несуть службу в місті, в тому числі і під час проведення міських масових заходів. За квітень-вересень 2016 року брали участь в охороні 51 міських заходах (різноманітні спортивні змагання, культурологічні та молодіжні заходи.