П'ятниця 29 Березня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

Подання щорічних декларацій депутатами місцевих рад

05.02.2021

Головний спеціаліст відділу з питань депутатської діяльності виконавчого комітету Каховської міської ради надає роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупцїі стосовно подання щорічної декларації депутатами місцевих рад. Звертаємо увагу депутатів Каховської міської ради на своєчасне подання декларації у визначений законом строк.

Депутати місцевих рад є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а відтак і суб’єктами декларування (пп. 2 п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII; далі - Закон № 1700). Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано (ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 № 93-IV; далі - Закон № 93).

Депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону № 1700, а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених Законом № 1700 (абз. 2 п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону № 93).

Відтак, депутати місцевих рад подають:
-щорічно до 1 квітня поточного року - декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік;
-якщо припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - декларацію за минулий рік;
-якщо припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями;
-якщо припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - наступного року після припинення діяльності декларацію за минулий рік;
-якщо обрані депутатом - декларацію за минулий рік впродовж 15 к. д. із дня набуття повноважень депутата (ст. 45 Закону № 1700).

Виняток: особа після припинення статусу депутата місцевої ради не припиняє виконувати функції держави або місцевого самоврядування.

Чинним законодавством передбачено відповідальність за:
Неподання декларації
Несвоєчасне подання декларації
Декларування недостовірних відомостей
        За декларування недостовірних відомостей може наставати як кримінальна, так і адміністративна відповідальність. Між собою вони розмежовуються за вартістю об’єкта декларування, щодо якого надано недостовірні відомості.