UKR
Понеділок 13 Липня 2020 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Подальша доля монументу «Легендарна Тачанка»


19.02.2020

Подальша долю монументу «Легендарна Тачанка» обговорювалася 17 лютого на засіданні міської комісії з розгляду питань демонтажу пам´ятників та пам´ятних знаків, які підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Нагадуємо, що в грудні минулого року до міської ради надійшов лист від Інституту національної пам´яті з вимогою демонтувати монумент «Легендарна тачанка». На позачерговій сесії, яка була скликана за ініціативою міського голови, депутати Каховської міської ради проголосували проти демонтажу візитівки м.Каховка. У результаті, після обурення каховчан Інститут національної пам´яті змінив свою від початку категоричну позицію.
Міський голова Андрій Дяченко на засіданні комісії повідомив про те, що Тачанка знаходиться за межами нашого міста. Ділянка, на якій розташовано монумент, належить громаді села Малокаховка. Тож щоб у подальшому мати можливість витрачати кошти з міського бюджету на відновлення Тачанки, необхідно:
✔️ або прийняти на сесії міськради звернення до Малокаховської сільради щодо обміну земельної ділянки;
✔️ або чекати листопада, коли буде остаточно створена Каховська ОТГ (до якої згідно з Перспективним планом об´єднання громад Херсонської обласної ради входитиме село Малокаховка).
Зі свого боку, начальник Обласної інспекції по охороні пам´яток історії та культури Херсонської ОДА Іван Солоницький наголосив на тому, що немає підстав говорити про те, що цей об´єкт має бути декомунізований, оскільки на пам´ятки монументального мистецтва національного значення, якою і є Тачанка, дія Закону про декомунізацію не поширюється.
Міський голова доповів також, що від міської ради було направлено запит до Вченої ради Українського інституту культурної спадщини. Наразі очікуємо на відповідь, а саме - на висновок науковців, який буде підтвердженням того, що монумент «Легендарна тачанка» дійсно є витвором мистецтва та відповідно не підпадає під дію Закону про декомунізацію.
За результатами засідання спільно з громадськістю напрацьовано такі пропозиції:
❗️ - звернутися до Малокаховської сільської ради щодо передачі земельної ділянки, на якій знаходиться Тачанка, громаді м.Каховка,
❗️- підготувати міську програму «Про охорону та збереження пам´яток культурної спадщини міста Каховка Херсонської області на 2020-2024 роки»,
❗️- звернутися до депутата Верховної ради України Володимира Іванова щодо сприяння у виділенні коштів державного бюджету на ремонт монумента,
❗️- організувати суботник на території пам´ятника «Легендарна тачанка» за участю громадської організації, яка стає на захист Тачанки, представників міської влади та небайдужих каховчан в рамках місячника благоустрою.
Взагалі вирішено докласти максимальних зусиль, аби символ нашого міста - унікальний монумент «Легендарна тачанка» - був збережений.

Фото: