UKR
П'ятниця 28 Лютого 2020 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

ПО КОЗАЦЬКИХ МІСЦЯХ


06.08.2018

У серпні 1990 року вперше біля могили кошового отамана Івана Сірка, що біля села Капулівка (Нікопольський р-н) на території колишньої Чортомлицької Січі, уперше відбулось багатолюдне Всеукраїнське козаче свято під назвою «Дні козацької слави». На мітингу, за пропозицією письменника Володимира Яворівського, було прийнято рішення - кожної першої суботи серпня збиратись в цьому місці на тризну та поминати козаків - запорожців.
4 серпня міська делегація (керівник - начальник відділу у справах молоді та спорту Віктор Зубков), виїхала в патріотичну мандрівку «По козацьких місцях», за маршрутом: Каховка - Покровське - Капулівка - Каховка. Мандрівка розпочалась з Козацького скверу покладанням квітів кошовому отаману Івану Сірку та виконанням Гімну України. У складі групи - курені Каховської паланки УДЮТ «Січ» («Джура» (ЗОШ № 4), «Скіф» (гімназія), «Мандрівник» (СЗОШ № 2), «Козацька люлька» (ЗОШ № 5) і Військово-патріотичний гурток «Сокіл» (ЦДТ), а також представники ЗМІ, представники козачих організацій міста та практиканти відділу у справах молоді та спорту 2018 року.
По дорозі делегація ознайомилась з "Катериненською верстою (міля)", пам’яткою кінця XVIII століття (біля с. Осокорівка). Таких стовпів залишилось тільки вісім: 5 - два в Криму, два на Дніпропетровщині і один у нас на Херсонщині. Наступна зупинка - село Покровське, де з 1734 по 1775 роки була остання Запорізька Січ - Підпільненська або Нова, а її залишки знаходяться під водами Каховського водосховища. Відвідали «Покровський народний історико-краєзнавчий музей ім. П.І. Калнишевського». Захоплюючу екскурсію з історії Запорозької Січі та з історія села традиційно провела особисто директор музею Лариса Гладкочуб. Наступна зупинка - на березі Каховського водосховища, під водами якого спочиває знаменита Січ Івана Сірка - Чортомлицька. Саме тут 2 серпня 1680 року був похований знаменитий кошовий отаман. Побували біля Капулівської ЗОШ, де знаходиться пам’ятник І.Сірку, який був встановлений ще в 1954 році (автор - скульптур Жуков). Цього року нам пощастило потрапити на свято-фестиваль "Звідси воля розлилася", яке вперше організувала сільська влада до Днів слави Івана Сірка.
Пізніше делегація взяла участь в офіційній церемонії біля національної пам’ятки "Могила кошового отамана І.Д.Сірка", з нагоди Днів слави кошового отамана Війська Запорозького Низового Івана Дмитрича Сірка". На урочистому святкуванні якої, (біля підніжжя Бабиного кургану) зібралося близько 800 чоловік із різних куточків України. Присутні спільно виконали Гімн України та клятву "Націоналіста". Хвилиною мовчання згадали всіх загиблих козаків та воїнів, які загинули під час Української революції 1917-1921 роках та в зоні АТО в 2014-2018 роках. Взяли участь в посв’яті у козацькі джури та у козаки. Кінцевим пунктом нашої мандрівки був козацький табір на «Співочому полі», де в цей час традиційно проводяться виступи українських музик, а поряд знаходиться великий польовий табір козаків та козачат. Звичайно у таку спеку ми не могли не скористуватися такою нагодою і не скупатися в річці Чортомлик, що було дуже доречно. Крім цього встигли подивитись виступи бойових мистецтв Військово-патріотичного клубу "Сокіл" (м. Павлоград), виступи самодіяльних колективів в рамках фестивалю "Звідси воля розлилася" та вперше переглянули реконструкцію козацького бою.
Ось так пройшла наша незабутня мандрівка «По козацьких місцях» Усі приїхали в Каховку з новими враженнями,досвідом і бажанням дізнаватись більше про історію нашої країни. Окрема подяка водію Гонті Олексію Валерійовичу за безпечну та комфортну мандрівку та Властову Юрію Михайловичу за цікавий екскурс у історію нашої країни.

Практикантка відділу у справах молоді та спорту Щербанюк Діана
Фото : Нечітовський Констянтин
Терещенко Олег

 

Фото: