UKR
Понеділок 17 Грудня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

ПЕРЕМОЗІ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ


13.05.2015

8 травня у нашому місті було започатковано відзначення Дня пам’яті та примирення і розпочато святкування Дня Перемоги святковою концертною програмою "Перемозі присвячується!".
Велика Вітчизняна війна минулого століття - пекуча рана, яка залишила свій слід чи не в кожній родині. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожен метр рідної землі до останнього подиху, до останньої краплі крові, вистояли і перемогли. Хореографічна постановка «Мой милый, если б не было войны...» одразу перенесла присутніх у далекий 41-й рік. Сльози на очах гостей святкового концерту викликали пісні «Ты же выжил солдат» у виконанні Ольги Кондратенко та «Діти війни» від вокального ансамблю Каховської гімназії «Родзинки». Коли ж на сцену вийшов хор ветеранів війни і праці «Каховські зорі», то увесь зал встав в єдиному пориві душі та гучно аплодував виконавцям.
Зі словами привітання до присутніх звернувся міський голова Олександр Карасевич, який наголосив, що цього року, з метою гідного вшанування подвигу українського народу, його внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, Президент України своїм Указом встановив в Україні День пам’яті та примирення, який відзначатиметься щороку 8 травня. В реаліях сьогодення ми маємо розуміти, що збереження суспільного миру - наше найголовніше завдання, взаємний обов’язок державної влади, місцевого самоврядування, інститутів громадського суспільства і кожного громадянина. Це те, що заповіли нам сивочолі ветерани, які дорогою ціною власного життя та здоров’я здобули для нас Перемогу. Ми - їх нащадки, повинні зробити все, від нас залежне, для того, щоб зберігати мир на рідній каховській землі.
Катерина Непроста та Кирило Тримбашевський свій творчий подарунок присвятили ветеранам війни. Пригадали і ті пісні, які допомогли ветеранам не зламатися, вистояти перед ворогом: чудове попурі воєнних пісень прозвучало у виконанні Юрія Іванова, Ольги Гавриленко.
Для присутніх заспівав хор «Боже, Україну збережи!». Знаходячи примирення щодо подій у минулому, впевненість у майбутньому та спокій у сьогоденні, намагаймося разом своїм щоденним життям будувати здорове громадянське суспільство на основі миру.
Завершальним та яскравим моментом програми стали виступи Ксенії Малецької та вокального ансамблю «Бусинки» - «Большой хоровод». Танцювали карело-фінську польку, жіночий сербський танок, польський краков’як, молдовеняску, ірландський танок, латино-американські ритми та український гопачок.
Цього ж дня, за підтримки ГО "Самопоміч" м. Каховки, у МПК "Меліоратор" відбувся ще один концерт Сергія Мацюти, який разом із талановитими музикантами заспівав для каховчан пісні воєнних та повоєнних років.

Фото: