UKR
Середа 19 Вересня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ З ТВОРЧОСТІ ЯНУША КОРЧАКА


04.03.2016

Нещодавно на базі міського методичного кабінету відділу освіти Каховької міської ради пройшли педагогічні читання по творчості видатного польського педагога, лікаря, письменника Януша Корчака. Ім’я Януша Корчака асоціюється в людській свідомості з самопожертвою, героїзмом, мучеництвом і величезною любов’ю до дітей. Відмовившись від власної сім’ї, цей видатний польський педагог, автор численних книг про дітей і для дітей, став батьком сотень сиріт. До кінця своїх днів він залишився вірним тим простим життєвим істинам, які викладав у своїх літературних творах. І прийняв смерть, відкинувши пропозиції про порятунок, разом зі своїми маленькими вихованцями в газовій камері нацистського концентраційного табору "Треблінка".
Творчість Корчака - це погляд на світ очима дитинства, очима, подібними до Сонця. За його словами, "бувають правди, маленькі як камінці. І бувають також великі як гори. Є правди як краплинки і безмежні як море. Правди ростуть як дерева... Я шукаю правди важкої, самої її суті. Моя правда така: для мене кожна дитина добра; кожна дитина плаче, вона беззахисна і вся у твоїй владі...". "Чи захочеш ти дати дитині зернину правди, аби вона зійшла?" - це одвічне запитання звучить з глибини років для кожного, хто торкається педагогіки.
У заході приймали участь молоді викладачі шкіл, дитячих садочків, спеціалісти психологічної служби міста. Висвітлювались та обговорювались глобальні питання у вихованні дітей різних вікових категорій. Представляли презентації, дискутували, зачитували літературні уривки Марія Шах (соціальний педагог ЗОШ № 3 - «Дитяче самоврядування в педагогічній спадщині Я.Корчака»), Тетяна Конончук (соціальний педагог ЗОШ № 1 - «Педагогіка серця»), Людмила Антонюк (психолог ДНЗ № 3 - уривок з книжки «Как любить ребенка»). Про дитячі оповідання та казки видатного педагога розповіла психолог НВК Софія Сошнікова.

Фото: