UKR
Середа 18 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинОСЕРЕДОК ТВОРЧОСТІ І КРАСИ У ШКОЛІ МИСТЕЦТВ


02.09.2015

В рамках проекту "Каховка - місто майстрів" перший заступник міського голови Павло Пуляєв зустрівся з Маргаритою Шевченко, відомою у Каховці художницею, викладачем художнього відділення Каховської школи мистецтв, яка формує у юних каховчан вміння переливати відчуття прекрасного у свої витвори мистецтва.
Сама Маргарита Іванівна народилася в Тірасполі (Молдова), та любов до Каховки виплекала в неї з перших рочків життя її мама-каховчанка. Дехто відчуває потяг до малювання з дитинства, а талант інших відкривають випадково, та світить він не менш яскраво. Так сталося і з ученицею 8 класу Маргаритою, яка прийшла на іспити до художнього відділення Школи мистецтв, щоб підтримати подругу, яка планувала туди вступати. Приймав іспити відомий у Каховці художник і чудова людина - Микола Микитович Гуров. Саме він запропонував дівчинці намалювати щось просто так. У підсумку Маргариту зарахували до художнього відділення разом з її подругою. Тепер Маргарита Іванівна з вдячністю згадує, що саме Микола Микитович не просто вчив дітей, а допомагав повірити у свої сили і свій талант, спокійним і лагідним голосом повторював тим, хто засмутився: "Ти все зумієш і все зможеш, тільки вір у себе". На жаль, цього року Микола Микитович Гуров пішов з життя, залишивши талановитих наступникив художньої справи та велику любов і повагу у серцях своїх багатьох учнів.
Після закінчення школи обидві подруги вирішили продовжити навчання у Москві. Навчалася в Художньому училищі в центрі міста на Срітенці. Потім Маргарита Шевченко продовжила освіту у відомому училищі ім. Грекова (якому цього року виповнюється 150 років) в Одесі за спеціальністю "художник-кераміст". А практику проходила на фарфоровому заводі.
Після закінчення навчання повернулася до Каховки. Планів було багато, але специфіка професії кераміста вимагає особливого підходу: це і специфічний матеріал, і спеціальні печі для випалювання готових виробів. У маленькому містечку цього не було. То ж дівчина один рік пропрацювала в СЗОШ № 2 викладачем малювання і сім років художником-оформлювачем у центральному універмазі. Зізнається, що до Школи мистецтв спочатку прийшла як на тимчасову роботу, а залишилася назовсім, присвячуючи свій час дітям вже 21 рік. Як художник, кераміст та скульптор малих форм щоразу вигадує для діток щось нове, намагається утримати в школі 6-річок: зацікавити, розкрити можливості кожної дитини, побудувати заняття так, щоб було легко, радісно і безпечно. Так з’явилася думка працювати з солоним тістом. Каркасом таких робіт часто виступає склотара, а ось що з неї може вийде - це вже фантазія кожного маленького митця. Щороку Маргарита Іванівна презентує роботи своїх учнів під час виставки художнього відділення Школи мистецтв у Каховському історичному музеї, де по материнські тепло розповідає про кожного вихованця та випускника.
Маргарита Іванівна із задоволенням ділилася з нами секретами різних технік. Робота з солоним тістом дозволяє кожен раз вигадувати все нові і нові форми. Її вихованці взагалі великі фантазери і щоразу вигадують просто чарівні речі: корабель, віз, квітуче дерево, сюжети з байки "Лисиця і Журавель" і багато іншого. На питання: "Чим подобається займатися найбільше?" одразу відповідає: "Всім. Постійно ліплю. А взагалі, щоб навчити будь-якої техніці дітей, треба спочатку самій це спробувати і постійно вдосконалюватися, перебуваючи в творчому пошуку".
Роботи Маргарити Шевченко знайшли своїх шанувальників у багатьох країнах світу: Італія, Франція, Швеція... Маргарита Іванівна розповідає цікавий випадок, пов’язаний з однією з її робіт. Одна з каховчанок прийшла до неї за творчою "родзинкою" на день народження відомому київському поету і письменнику. Майстриня виготовила стилізовану українську хатку із солоного тіста з соняшниками. Через деякий час, будучи в Каховці проїздом, володар подарунка знайшов Маргариту Іванівну та прийшов у Школу мистецтв з величезним букетом квітів, дякуючи за витвір мистецтва. Серед своїх найбільш дорогих серцю робіт Маргарита Іванівна називає "Дитячий хор" із солоного тіста на скляній основі: хлопчаки та дівчатка у національному вбранні виглядають дуже колоритно.
Цього року в рамках святкування Дня незалежності України Маргарита Іванівна Шевченко приймала участь в обласному конкурсі майстрів декоративно-ужиткового мистецтва "Український оберіг", де стала лауреатом у номінації "Оберіг лялька-мотанка".
Серед планів на майбутнє озвучує свою мрію: щоб у Каховці була піч для обжигу гончарних витворів. У нашому місті це сприяло б виходу цього виду мистецтва на новий виток розвитку. То ж зичимо Маргариті Іванівні творчого натхнення, нових ідей та яскравих вражень від нових проектів. А під час ярмарку майстрів Маргарита Шевченко обіцяє навчити каховчан робити витвори мистецтва із солоного тіста.


Фотографії Владислави Базилевич

 

Фото: