UKR
Неділя 26 Березня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинОБИРАЄМО ЯЛИНКУ.


05.12.2016

Шановні жителі міста! Незабаром на нас чекає чарівне свято - Новий рік! Не можна навіть уявити новорічне свято без красуні-ялинки. Нині, є багатий вибір штучних ялинок, та все ж, громадяни віддають перевагу лісній красуні. Вже за 10-15 днів до Нового року у місті з’являються міста з реалізації ялинок, та от не всі продавці здійснюють свою діяльність законно. Але першими порушують закон ті, хто займається незаконною вирубкою.
Щоб завадити незаконній порубці дерев, вже кілька років запроваджено маркування ялинок, що зводить до мінімуму незаконну вирубку хвойних насаджень у передноворічний період. 
Кожна сосна чи ялинка маркується пластиковими бирками зі штрих-кодом. Тож, якщо на базарі, чи десь в іншому місці продажу ви бачите, що електронний чип відсутній, то це означає, що вона незаконно зрубана.
По штрих-коду, будь-якому покупцеві можна дізнатися про те, де ця ялинка виросла, у якому лісгоспі, якого вона походження, коли була зрубана. Варто лише набрати цифри, які на ній зазначені - і всі відомості про новорічну красуню стануть відомі, так як, в Інтернеті є відкрита база даних.
Для тих, хто все ж вирішив збагатитися незаконним промислом, повідомляємо, що за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок, слідує покарання, передбачене ст. 246 КК України «Незаконна порубка лісу».
Крім того, попереджаємо, що передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), що згідно ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 51 до 255 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, рішення будуть прийматись відповідними місцевими судами. 
У передноворічний період традиційно буде організовано торгівлю новорічними ялинками, гілками та композиціями, де ялинки можна буде придбати на законних підставах.
То ж, готуючись до Нового року, подбайте, щоб ніщо не затьмарило вашого свята!