UKR
Вівторок 17 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинНЕЗАБАРОМ В УКРАЇНІ ДЕНЬ 30-РІЧЧЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ


21.04.2016

30 років тому, 26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців. Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за своїми масштабами. Чорнобиль - не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. У квітневі дні ми доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії, які виявили мужність, високий патріотизм і ціною власного життя і здоров’я боролися із ядерною катастрофою, захистивши прийдешні покоління від руйнівної лави радіації, та вшановуємо героїчний подвиг тих ліквідаторів, які відійшли у вічність.
19 квітня за підтримки міського голови Андрія Дяченка в місті Каховка на базі міського палацу культури "Меліоратор" відбувся ексклюзивний показ фільму Віталія Потруха "Загублене місто" та творча зустріч з виконавцем ролі фільму - Заслуженого артиста України, учасника подій, пов`язаних з Чорнобильською катастрофою - Олексієм Колесником. Цей сучасний український фантастичний трилер складе конкуренцію голлівудським блокбастерам на великих екранах. Ключові ролі у фільмі виконали актор театру та кіно і радіоведучий Андрій Джеджула, талановита актриса Ірина Новак і народний артист України Сергій Романюк. Картина створена кіностудією художніх фільмів ім. О.Довженка за підтримки Державного агентства з питань кіно. На момент зйомок, бюджет фільму складав 6 млн грн. Фільм вразив каховських глядачів, а зустріч пройшла у теплій дружній атмосфері.
Також з нагоди вшанування 30-х роковин Чорнобильської катастрофи в міському палаці культури «Меліоратор» 26 квітня о 10:00 відбудуться урочисті збори та концерт.
Нагадаємо, що у Каховці на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 199 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 24 чол. - ліквідатори аварії першої категорії, 55 чол. - другої категорії А, 24 чол. - другої категорії Б, 36 чол. - третьої категорії А, 25 чол. - третьої категорії Б, 31 чол. - діти, 5 чол. - вдови померлих ліквідаторів.

Фото: