П'ятниця 29 Березня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

НАТХНЕННЯ ОКСАНИ НАЙДЬОН

12.08.2015

В рамках проекту "Каховка - місто майстрів" відбулась зустріч з чудовим художником, творчою та цікавою дівчиною Оксаною Найдьон. Оксана розповіла, що любов до мистецтва у неї з дитячих років, а з 5 по 9 клас вона навчалася у художньому відділенні в Школі мистецтв у відомого майстра Миколи Микитовича Гурова. Після школи вступила до Бериславського педагогічного училища. Коли повернулася до Каховки, то викладала спочатку у ЗОШ № 3, потім в ЗОШ № 1 і 2, а також в Центрі дитячої творчості. Дівчина постійно бере участь у міських виставках, її яскраві осінні пейзажі зупиняють на собі погляди багатьох шанувальників мистецтва. Організатор міжнародного конкурсу "Гоголь-фентезі" Валерій Кругов запрошував Оксану до співпраці в оформленні книги конкурсу, і тепер кілька її робіт яскраво ілюструють сторінки оповідань молодих письменників.
Як і всі творчі люди Оксана працює не заради прибутку, а для душі і для своїх учнів, з якими залюбки виходить на етюди. Коли перший заступник міського голови Павло Пуляєв запитує про роботи, які найбільш запам’яталися, Оксана згадує кілька цікавих історій. Одного разу майбутня картина дівчині наснилася: портрет жінки в масці-метелику. Приємні враження залишила і співпраця з начальником відділу культури Інною Матросовою: Оксана Найдьон ілюструвала її книгу віршів, де тепер кожен малюнок влучно доповнює поетичні рядки. Зараз Оксана працює над обкладинкою нової книги краєзнавця Алли Яблонської. Дівчина пише маслом чудові пейзажі, працює в техніці гризайль, робить барельєфи із солоного тіста. "Тісто має бути тільки для мистецтва", - жартує Оксана. Найбільше подобаються художниці колажі та абстракції, а ще витончена Оксана створює такі ж чарівні образи в стилі фентезі: ельфи і принцеси виходять справді фантастичними. А побачити роботи Оксани Найдьон мешканці та гості міста зможуть на великому ярмарку майстрів у вересні.