UKR
Понеділок 11 Грудня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин


2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 1970

Наша сила – в єдності: напередодні Дня Соборності молодь зібралась на онлайн зустріч


21.01.2022

Сьогодні, напередодні відзначення 103-ї річниці проголошення Акту Злуки, що увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України, учнівська молодь громади (учні 8-11 класів) зібралася на онлайн зустріч. Говорили про роль молоді у формуванні концепції політичної соборності України; про події тих років на території Каховщини та сучасне відзначення Дня Соборності у Каховці.
Зустріч організовано відділом у справах молоді та спорту за підтримки управління освіти, міського центру соціальних служб та Каховського історичного музею. А спікерами виступили:
- заступник начальника відділу у справах молоді та спорту Владислава Базилевич, яка розповіла про цікавий історичний факт: концепцію політичної соборності України сформулювали ще наприкінці XIX століття, більш ніж за 20 років до Акту Злуки. У Львові це зробив 23-річний студент-галичанин Юліан Бачинський, а у Харкові - 27-річний юрист-східняк Микола Міхновський. Говорили про працю «Україна irredenta» Юліана Бачинського (1895 рік), де прописано що прапором української буржуазії є «вільна, велика, незалежна, політично самостійна Україна - одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!», а також про брошуру «Самостійна Україна» (1900 рік), у якій Микола Міхновський зазначав: «Одна, єдина, нероздільна, вільна, самостійна Україна від Карпат аж по Кавказ». Обговорили й те, як сприймала викладені в цих працях ідеї тогочасна інтелігенція та молодь, а також, у яких програмних документах політичних сил ці гасла знайшли відображення.
- старший науковий співробітник Каховського історичного музею Валентина Чечіна, ознайомила з подіями, які відбувалися протягом 1918/19 років на теренах Каховщини. В ті дні віддалена провінція, якою на той час була Каховка, жила осторонь політичних перетворень та київських подій, вирішуючи свої нагальні проблеми. Рубіж 1918/19 років на Півдні України був часом, коли в одному клубку сплелись декілька політичних і військових сил: німці, які залишали Україну, Антанта, Добровольчі частини, залишки гетьманської влади, більшовики, що вже набирали сили. На місцях, без очікування нових місцевих органів влади Директорії, відновлювали старі антибільшовицькі думи та правоесерівські земства. В Каховці неодноразово провадились спроби перетворити містечко на місто. На загальних зборах каховчан було вирішено звернутись до Дніпровської повітової управи з проханням про переведення містечка до розряду міст. 24 грудня 1918 року Каховка нарешті отримала статус міста. Були обрані законодавчий орган місцевого самоврядування - міська дума та її виконавчий орган - міська управа.
- депутат Каховської міської ради Віктор Зубков закцентував увагу на головній традиції у День Соборності - живому ланцюгу. Історія цієї акції починається з 1990 року, коли патріотично налаштовані українці вирішили символічно продемонструвати державну єдність. Він протягувався з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. Цю традицію продовжують українці й донині. До української акції приєднуються люди в інших країнах. Вперше у Каховці такий ланцюг було створено у 2018 році за ініціативи тодішнього начальника відділу культури Інни Матросової та директора МПК "Меліоратор" Олени Степанової та за організаційної підтримки відділу у справах молоді та спорту і управління освіти.
На завершення зустрічі учасники та організатори подякували одне одному за плідну співпрацю та вітали з прийдешнім Днем Соборності України. Нагадаємо всім землякам - наша сила в єдності!

Фото: