UKR
Середа 18 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинМузеї вміють дивувати! Каховському історичному музею — 80 років


10.11.2020

На початку листопада 1940 року Каховський історичний музей вперше відкрив двері для своїх відвідувачів. Музей розмістився в декількох кімнатах будівлі, де нині розміщується Центр дитячої творчості по вул. Велика Куликовська, тоді в ньому налічувалося 146 експонатів. Серед фундаторів музею були Вольдемар Ушатський та його перший директор Федір Полянський. Газета "Колгоспник Кахівщини" за 23 листопада 1940 року повідомляє, що за короткий час музей відвідало понад чотирьох тисяч мешканців Каховки, Каховського та Горностаївського районів. Нажаль, Друга світова війна перервала розвиток закладу на тривалий час. Лише у 1957 році музей відновив свою діяльність по вул. Леніна (сучасна вул. Соборності) в одній з дореволюційних будівель, що розміщувались на сучасній площі Трудової слави.
Наш музей є одним з найстаріших провінційних музеїв країни і, впевнені, одним з найцікавіших музеїв Херсонській області та півдня України. З часу відновлення, музей не тільки примножив свою колекцію, а й став справжнім культурним центром нашого міста. За підрахунками «музейників», за свою 80-річну історію експозиції музею побачило понад 2,5 мільйонів відвідувачів з різних кінців світу. Тут органічно поєднуються традиції і новації. Інтерактивні екскурсії, інсталяції, творчі вечори та тематичні виставки, квест-гри і онлайн екскурсії - все це є в нашому музеї, а директор (Світлана Сидьолкіна) і наукові співробітники (Валентина Чечина та Лілія Кузьміна) вміють зацікавити як дорослу аудиторію, так і маленьких городян.
Цієї суботи музей відсвяткував свої 80 років! Демонстрація історичного костюму (спеціально з цієї нагоди, за оригінальними лекалами, вони відтворили плаття панянки та гімназистки початку ХХ століття; народне вбрання,що зберігається у музеї), виставка фотографій, різноманітні фотозони, фірмові частування, тепло від справжнього самовару і щирих побажань гостей свята, неперевершений музичний супровід від Юрія Іванова панували на майданчику біля Каховського історичного музею!
Пишаємось нашим Каховським історичним музеєм та його науковими співробітниками. Бажаємо їм творчої наснаги та нових здобутків на професійній ниві! Низький уклін ветеранам-музейникам, які невтомною працею розбудовували наш музей. Завітайте до музею і переконайтесь - музеї вміють дивувати!


© Фотографії Владислави Базилевич

 

 

Фото: